Anasayfa /  Foto Galeri

Meteorolojiden 2 bölgeye son dakika uyarısı! 12 Şubat Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yayınlanan hava durumu tahminlerinde bugün yurdun büyük bölümünün yağışlı hava etkisi altında olacağı bildirildi. İç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don uyarısı da yapılırken, Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu açıklandı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte 12 Şubat 2020 hava durumu...

Meteorolojiden 2 bölgeye son dakika uyarısı! 12 Şubat Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Karadeniz kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Karadeniz'de yer yer kuvvetli (40-60 km / sa) olarak esmesi bekleniyor.

Meteorolojiden 2 bölgeye son dakika uyarısı! 12 Şubat Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 2

UYARILAR
Doğu Karadeniz Kıyılarında Yağmur ve Kar Erimeleri, Yükseklerinde Kar Yağışlarına Dikkat!: Geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışları alan Doğu Karadeniz bölgesinde bugünden itibaren güneyli rüzgarlar, Çarşamba ve Perşembe günleri ise kıyılarda orta ve yer yer kuvvetli ( 20-50 kg/m2) sağanak yağmur, 500-600 m üzeri yüksek yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışları bekleniyor. Sağanak yağışlarla birlikte 500 m rakım altındaki bölgelerde kar erimeleri de beklenmektedir. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Kıyı kesimlerde hafif ve orta, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteorolojiden 2 bölgeye son dakika uyarısı! 12 Şubat Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 3

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

İSTANBUL °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu

İZMİR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

ADANA °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 15°C
Çok bulutlu, sağanak yağışlı

ANKARA 1°C, 4°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur yüksekleri kar yağışlı öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

KASTAMONU °C, 6°C
Çok bulutlu, kıyıları yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmurlu

TRABZON °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmurlu

Meteorolojiden 2 bölgeye son dakika uyarısı! 12 Şubat Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 4

ERZURUM °C, -6°C
Parçalı çok bulutlu ve öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı