Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji uyarmıştı… Beklenen yağış bir çok ilimizde hayatı felç etti

Meteoroloji'nin uyarısından sonra İstanbul, İzmir, Antalya, Çanakkale gibi pek çok ilde sağanak yağış etkili oldu. Pek çok ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Meteoroloji uyarmıştı… Beklenen yağış bir çok ilimizde hayatı felç etti - Sayfa 1

İzmir'de, sağanak nedeniyle Yeşildere semtinde bulunan, semte ismini de veren Yeşildere taştı. Taşkın sırasında derenin çevresindeki demir korkuluklar sökülerek, sokaklarda sürüklendi. Birçok ev selsularına teslim olurken, mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı.

Meteoroloji uyarmıştı… Beklenen yağış bir çok ilimizde hayatı felç etti - Sayfa 2

Yağmur sularının çekilmesinin ardından mahalledeki sokaklar selsularının getirdiği çamur ve çöp içinde kaldı. Ekipler, temizlik çalışması yaparken, mahalle sakinleri sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Meteoroloji uyarmıştı… Beklenen yağış bir çok ilimizde hayatı felç etti - Sayfa 3

'ÇOCUKLARI OMZUMUZDA KAÇIRDIK'

Evi sel sularına teslim olan mahalleliden Tolga Yüzükan, "Canımızı zor kurtardık. Bu ev sular altındaydı. İçeride 3 tane çocuk vardı, omzumuzda kaçırdık çocukları. Evde oturacak eşya kalmadı. Kim verecek bunun hesabını. Çocuklar çığlık çığlığa ağladılar. Onları nasıl çıkardığımızı bilemedik” dedi.

Meteoroloji uyarmıştı… Beklenen yağış bir çok ilimizde hayatı felç etti - Sayfa 4

'BİR ANDA NE OLDUĞUNU ANLAMADIK'

Evini su basan vatandaşlardan Ahmet Yerli, "Evlerimizi su bastı, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bir anda ne olduğunu anlamadık. Birden bire su bastı. Arka sokakta akrabamız vardı, 'Evleri su bastı' deyince birden çıktı. Herkes telaşta, korkudan herkes sokaklara çıktı. Herkes perişan oldu. Biz şu anda evlerimizi toparlıyoruz, sabaha kadar ne yapacağımızı bilmiyoruz. Dere taşmış, köprünün başındaki demirler bile kırılmış. Yardım bekliyoruz, ilgilenilmesini istiyoruz ama gelen giden yok” dedi.