Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! 25 Şubat 2021 Hem sağanak yağmur, hem kar...

Hava durumu raporu Meteoroloji'den gelen açıklama ile belli oldu. Yurt genelinde soğuk havalar etkisini göstermeye devam ederken, perşembe günü için kar ve yağmur uyarısı yapıldı. Orta Ege ile açıklarında akşam saatlerinden itibaren fırtına etkili olacak. Son tahminlere göre, Artvin ve Rize'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. İstanbul, Kocaeli, Sakarya çevrelerinde de yağmur etkisini gösterecek. İşte, MGM 25 Şubat, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! 25 Şubat 2021 Hem sağanak yağmur, hem kar... - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinin sağanak yağmurlu, Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı,bu sabah ilk saatlerde İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! 25 Şubat 2021 Hem sağanak yağmur, hem kar... - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! 25 Şubat 2021 Hem sağanak yağmur, hem kar... - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! 25 Şubat 2021 Hem sağanak yağmur, hem kar... - Sayfa 4

ÇIĞ UYARISI:

Serin ve yağışlı hava kütlesinin yurdumuzu terk etmesiyle yurdun doğu kesimlerinde hava sıcaklıklarının ve güneşlenmenin artması beklendiğinden kalın kar örtüsü bulunan yüksek ve dik yamaçlardaki çığ oluşum riskinin artacağı değerlendirilmektedir. Çığ nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.