Anasayfa /  Teknoloji

Meta'nın VR başlığı ile WhatsApp'a erişmek mümkün hale geliyor

WhatsApp'ın yeni betasında keşfedildiği kadarıyla Meta'nın VR başlıklarından WhatsApp'a erişmek mümkün olacak.

Abone ol
Abone ol 20 Haziran 2023 15:37

Meta'nın sahip olduğu WhatsApp ile yine şirketin geliştirdiği Quest VR başlık entegre çalışabilir. WhatsApp'ın yeni betasında keşfedilen bir özelliğe göre VR başlıklara destek yolda görünüyor. VR başlıklar için WhatsApp'ın test edildiği bu özellik sayesinde cihazı kullanırken uygulamaya girilebileceği ortaya çıktı.

Meta Quest ile whatsapp'ta yazışmak mümkün olacak

WABetaInfo tarafından fark edilen ve yayınlanan raporda, WhatsApp Beta'da bağlantılı cihazlar kısımında Meta Quest'in de yer aldığı görüldü. Bilmeyenler için burada WhatsApp ile giriş yapıla cihazlar görülüyor. Meta Quest'in ise bu kısımda yer alması WhatsApp'ın VR başlık ile de entegre hale gelebileceğini gösteriyor.

Öte yandan WhatsApp, birçok yeni özellik ve arayüz değişikliği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Örneğin, kullanıcıların birden fazla hesabı tek bir telefondan kullanmasını sağlayacak 'çoklu hesap desteği' gelecek. Ayrıca video konferans platformlarında olduğu gibi WhatsApp'ta görüntülü görüşmelerde de yakında ekran paylaşımı yapılabilecek. Mesajlaşma platformu, Android uygulamasında da iOS sürümüne benzer bir alt gezinme çubuğu test ediyor. 

 

Yorumlar