Sağlık Bakanlığı Danışman Memur Alımı Yapacak

2019 yılı memur alımları kapsamında, Sağlık Bakanlığı danışman memur alımı yapılacağı aktarılıyor. 

Sağlık Bakanlığı Danışman Memur Alımı Yapacak

Danışman memur alımı için adayların kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, sağlık problemi bulunmaması, takım çalışmasına yatkın olması, mesleki bilgi ve tecrübe sahibi olması, iletişim ve ifade yetenekleri gelişmiş, muhakeme yetenekleri yüksek olması, kendisine verilecek görevleri yerine getirebilecek olması, askerlik hizmetini tamamlamış olması, sağlık durumunu sağlık raporuyla belgeleyebilecek olması istenmektedir. 

Başvuracak adayların 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara uygun olması gereklidir. İlana başvuracak adaylara yönelik kılavuz bağlantıları aşağıda yer almaktadır.

Danışman memur alımları yapılacak

Sağlık Bakanlığı bünyesine Türkiye Sağlığın Geliştirilmesi Araştırması Metodoloji Danışmanlığı (1 kişi), Editörlük ve Sağlık Bilgisi Arama Davranışları/Sağlığı Geliştiren Davranış Değişimleri Bölüm Danışmanlığı (1kişi), Riskli Sağlık Davranışları Bölüm Danışmanı (1kişi), Çevre ve İş Sağlığı Bölüm Danışmanı (1kişi), Sağlık Hizmetleri Kullanımı ve Tarama Testleri Bölüm Danışmanı (1kişi) kadroları üzerinden danışman memur alımları gerçekleştirilecektir. 

Başvuru yapmak isteyen adaylar 04 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Başvuruda adaylardan istenen belgeler ve başvuru formlarına yönelik bilgilendirmeler kılavuzda aktarılmıştır. 

Kılavuz için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 20:44

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER