BDDK 150 Memur Alımı Gerçekleştirecek

BDDK tarafından 9 Kasım 2018 Cuma günü yayınlanan memur alımı ilanına göre; BDDK uzman yardımcısı unvanlarında meslek personeli alımı yapılacağını duyurdu.

BDDK 150 Memur Alımı Gerçekleştirecek

BDDK memur alımı kapsamında yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre; bankalar yeminli murakıp yardımcısı 50 memur, bankacılık uzman yardımcısı 80 memur, BDDK uzman yardımcısı 20 memur alımı yapılacak

İlan da alımı yapılacak olan 150 memur sayısının Açıktan atama izni verilen kadro sayısı olduğu belirtildi. BDDK 150 memur alımı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı sınav ile yapılacak.

İstanbul’da yapılacak olan sınav bankacılık uzman yardımcısı ve BDDK uzman yardımcısı kadroları için 22 Aralık 2018 Cumartesi günü, bankalar yeminli murakıp yardımcısı kadrosu için 22 - 23 Aralık 2018 Cumartesi - Pazar günlerinde sabah ve öğleden sonra şeklinde 2 oturum olarak yapılacak.

BDDK 150 MEMUR ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

Bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (Bankacılık Alanı) kadrolarına başvuracak olan adayların, hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme gibi fakültelere bağlı bölümlerden veya bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği gibi bölümlerden mezun olması gerekiyor.

Hukuk Alanı bankacılık uzman yardımcısı kadrosuna başvuracak olan adayların hukuk bölümünden, Bilişim alanı bankacılık uzman yardımcısı kadrosuna başvuracak olan adayların ise bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden mezuniyeti gerekiyor.

BDDK uzman yardımcısı kadrosuna başvuracak olan adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri, istatistik ve endüstri mühendisliği bölümünden mezun olması gerekiyor.

Adayların 2017 ve 2018 senelerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’ye girmiş olması ve ilgili puan türlerinden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. 

PUAN türleri ise Bankalar yeminli murakıp yardımcısı için en az 80 puan, Bankacılık uzman yardımcısı ve BDDK uzman yardımcısı için en az 75 puan, olarak belirtildi.

BDDK memur alımı sınav başvuruları 15 Kasım 2018 tarihinde başlayacak ve 26 Kasım 2018 tarihinde sona erecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER