Anasayfa /  Eğitim

MEBSİS şifresiz giriş - MEBBİS öğretmen girişi sınav yeri sorgulama (TC Kimlik no ile)

MEBSİS hakkında tüm genel bilgiler haberimizde. MEBSİS öğretmen girişi sınav yeri sorgulama sayfası için haberimizde yer alan aktif linki tıklayarak rahatlıkla TC Kimlik no ile MEBSİS öğretmen girişi sözlü sınav yeri sorgulama yapabilirsiniz. İşte MEBSİS giriş - MEBBİS öğretmen girişi sınav yeri sorgulama (TC Kimlik no ile) hakkında bilgiler.

Abone ol
Abone ol 07 Aralık 2018 14:09

MEBSİS hakkında tüm genel bilgiler haberimizde. MEBSİS öğretmen girişi sınav yeri sorgulama sayfası için haberimizde yer alan aktif linki tıklayarak rahatlıkla TC Kimlik no ile MEBSİS öğretmen girişi sözlü sınav yeri sorgulama yapabilirsiniz. İşte MEBSİS giriş - MEBBİS öğretmen girişi sınav yeri sorgulama (TC Kimlik no ile) hakkında bilgiler.MEBSİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

MEBBİS öğretmen girişi sözlü sınav yerleri sorgulama sayfası bugün yani 3 Aralık pazartesi günü açılıyor. Ön başvurularını tamamlayan öğretmenler şimdi gözümü MEBBİS sayfasında açıklanacak olan mülakat sınav yerlerine çevirdi. Öğretmenler sözlü sınav yerlerini sorgulamak için mebbis.meb.gov.tr adresinden kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodu girerek sisteme giriş yapabilecekler. MEBBİS öğretmen girişi hakkında detaylı bilgi haberimizde...

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuru tarihleri 19-23 Kasım tarihleri arasında alındı. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yerleri, 3 Aralık’ta MEBBİS üzerinden adaylara duyurulacak. Sözlü sınavların tarihi ise 10-31 Aralık 2018 tarihleri arasında uygulanacak. MEBBİS öğretmen giriş ekranı haberimizde.

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR: MEBBİS’e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI: Öncelikli adım MEBBİS’E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Mebbis şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS’te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir

MEBBİS GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK: Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri 3 Aralık tarihinde açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Öğretmen alımına ilişkin süreç 7 Şubat 2019’da sona erecek.

15 Ocak 2019’da sözlü sınav sonuçlarını ilan edecek MEB, 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında ise adayların tercihlerini alacak.

Bakanlık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamalarını ise 7 Şubat 2019’da yapacak.


Yorumlar