Anasayfa /  Eğitim

MEB açıkladı ! Okullar ne zaman kapanacak? Öğrenciler için müjde !

MEB açıkladı ! Okullar ne zaman kapanacak? Öğrenciler için müjde ! MEB duyurdu! Öğrenciler için merakla beklenen an için geri sayım başladı. Veliler ise bu tarihi öğrencilerden daha çok merak eder oldu ! Okullar ne zaman kapanacak? İşte yaz tatilinin başlayacağı tarih

Abone ol
Abone ol 18 Mart 2019 19:51

MEB açıkladı ! Okullar ne zaman kapanacak? Öğrenciler için müjde ! MEB duyurdu! Öğrenciler için merakla beklenen an için geri sayım başladı. Veliler ise bu tarihi öğrencilerden daha çok merak eder oldu !  Okullar ne zaman kapanacak? İşte yaz tatilinin başlayacağı tarih

Öğrenciler eğitimlerine devam ederken bir yandan da yaz tatilini bekliyor. Yaz tatilini iple çeken öğrenciler okulların ne zaman kapanacağını şimdiden araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) “Okullar ne zaman kapanacak?” sorusunun yanıtını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Peki 2019 yaz tatili ne zaman başlayacak?, okullar ne zaman kapanacak?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Yaz tatili ne zaman sorusunun yanıtı Google’dan şimdiden araştırılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 Eğitim Öğretim takvimini açıklamıştı. Peki okullar ne zaman kapanacak?

15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

2019-2020 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.


Etiketler meb 2019
Yorumlar