Anasayfa /  Foto Galeri

MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu belli oldu! MasterChef 2021 finalde Eren mi Hasan mı kazandı?

MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu belli oldu! MasterChef Türkiye büyük finalde Türk ve uluslararası mutfaklardan yemekler yapıldı. Hasan ve Eren canlı yayında 'bostan' ve 'hayat' isimli imza tabaklarını yaptı. MasterChef Türkiye şampiyonu canlı yayında açıklandı. Peki MasterChef Türkiye şampiyonu kim oldu? MasterChef Türkiye 2021 finalde Eren mi Hasan mı kazandı?

MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu belli oldu! MasterChef 2021 finalde Eren mi Hasan mı kazandı? - Sayfa 1

MasterChef şampiyonu TV8 ekranlarındaki canlı yayında belli oldu. Ünlü şefler Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliklerini yaptığı MasterChef 2021'de Temmuz ayından bu yana süren macera 14 Ocak Cuma akşamı büyük finalle noktalandı. MasterChef ana kadrosundaki Eren Kaşıkçı ve Hasan Biltekin tüm rakiplerini geride bırakmış ve büyük finale adını yazdıran iki yarışmacı olmuştu. MasterChef'in 158. ve final gününde Hasan ve Eren son defa ünlü şeflerin karşısına çıktı. MasterChef 2021 şampiyonu olmak için yarışan Eren ve Tahsin, ilk turda Türk mutfağı menüsü, 2. turda ise uluslararası mutfaktan menülerle yarıştı. MasterChef şampiyonunun belli olacağı finaldeki son turda ise Eren 'bostan', Hasan ise 'hayat' adını verdiği imza yemekleriyle şeflerin karşısına çıktı. Şeflerin puanları sonunda ise MasterChef şampiyonu canlı yayında açıklandı. MasterChef'i kazanan isim şampiyonluk kupasını kaldırdı.

MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu belli oldu! MasterChef 2021 finalde Eren mi Hasan mı kazandı? - Sayfa 2

MASTERCHEF FİNALDE İLK TURU KİM KAZANDI?
MasterChef'in 158. ve final bölümünde jürinin karşısına bir kez daha çıkan Hasan ve Eren, kendi belirledikleri Türk mutfağından yöresel yemekler yaptı. Yarışmacılara yemekleri hazırlaması için 1,5 saat süre verildi.

MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu belli oldu! MasterChef 2021 finalde Eren mi Hasan mı kazandı? - Sayfa 3

Finalin ilk etabında Hasan kebap türü yemekleri tercih ederken, Eren ise Ege mutfağından yemekler hazırladı.

MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu belli oldu! MasterChef 2021 finalde Eren mi Hasan mı kazandı? - Sayfa 4

Yarışmacıların Türk mutfağından yemekler hazırladığı menüde başlangıç, ana yemek ve tatlı yer aldı.

Hasan'ın menüsü Anadolu isimli başlangıç, altı ezmeli isimli ana yemek ve Kapadokya tatlısından oluştu. Eren'in menüsünde başlangıç olarak Urla, ana yemek Antep ve Anadolu isimli tatlı yer aldı.