Anasayfa /  Kültür sanat

Mahir Ünsal Eriş'ten hafızalara kazınacak eşsiz bir aşk romanı: Acaip

Sonsuz aşklar, karanlık işler ve birbirinden "acaip" hikâyeler! Uzun yıllardır okumaya hasret kaldığımız türde sıcak bir aşk hikâyesi, dünyanın farklı coğrafyalarından gelmiş, birbirinden garip insanların esrarengiz himâyeleriyle buluşuyor. Mahir Ünsal Eriş'ten hafızalara kazınacak eşsiz bir aşk romanı: Acaip raflarda

Abone ol
Abone ol 12 Ekim 2023 22:23

SONSUZ AŞKLAR, KARANLIK IŞLER VE BIRBIRINDEN "ACAIP" HIKÂYELER!

Çünkü senin her şeyin bulaşıcıdır Güzin. Sen gülersen bakkal güler, taksici güler, elinde tavşan balonuyla yanından geçen çocuk güler, dilenci kadın güler, otobüsün camından yarı ölü yorgun yüzüyle dışarıyı izleyen dede güler, su güler, hava güler, kar güler, şehir güler, sokak güler. Sen üzüldün mü güneş bile çıkmaz. Yağmur yağar üç gün üst üste. Bulutlar bırakmaz güneşi kendini göstersin. Sen acıktın mı aşevlerinin önü, lokantaların kapısı, köftecilerin arabaları kuyruk olur. Sen şaşırırsan Güneş tutulur, Ay tutulur, gökte milyarlarca yıldır dönenen onca cismin aklı karışır. Sen seversen senin sevgin tüm dünyaya yeter. Tüm dünyadan aynaya tutulmuş ışık gibi sana geri döner.
 
Uzun yıllardır okumaya hasret kaldığımız türde sıcak bir aşk hikâyesi, dünyanın farklı coğrafyalarından gelmiş, birbirinden garip insanların esrarengiz hikâyeleriyle buluşuyor. Karanlık denizler, ürkütücü maceralar, mitolojik figürler, korkunç mahluklar… Hepsi birbirinden "acaip" bu hikâyeler, Ankara'nın en karanlık tarafında kalan karanlık olaylara karışıyor, içinde ne işler çevrildiğini anlayamadığımız bir çeviri bürosunda Samim ile Güzin'in sonsuz aşkına çevre oluyor.
Mahir Ünsal Eriş, serinin ilk kitabı Gaip'te araladığı sır perdesinin ardından Acaip'le ilerliyor.


Yayınevi: Can Yayınları
Yazar: Mahir Ünsal Eriş
Dizi: Çağdaş
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 184
Fiyat: 125,00 TL

MAHİR ÜNSAL ERİŞ KİMDİR

1980'de Çanakkale'de doğdu. Arkeoloji ve tarih okudu. Hayatını çeviriler yaparak ve yazarak sürdürüyor. Gençlerbirliklidir; söylenişi bile güzel. Kitapları: Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde... (2012), Olduğu Kadar Güzeldik (2013) (60. Sait Faik Hikâye Armağanı), Dünya Bu Kadar (2015), Benim Adım Feridun (2016), Öbürküler (2017), Kara Yarısı (2019), Sarıyaz (2019),  Diğerleri (2020), Gaip (2022) , Babil Kulesi Kitabı (2023). 

Yorumlar