Anasayfa /  Foto Galeri

Kuvvetli fırtınaya dikkat! 8 Nisan Meteoroloji'den o bölgelerimize son dakika uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 8 Nisan hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre İstanbul da dahil olmak üzere Marmara Bölgesi’nin genelinde şiddetli rüzgar ve fırtına gün boyu etkili olurken Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu’nun güneyi, ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısında gün boyu yağmurun etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 8 Nisan hava durumu raporu…

Kuvvetli fırtınaya dikkat! 8 Nisan Meteoroloji'den o bölgelerimize son dakika uyarısı - Sayfa 1

YURDUN GÜNEYİ İÇİN YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Malatya, Elazığ ve Şırnak çevrelerinin sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli fırtınaya dikkat! 8 Nisan Meteoroloji'den o bölgelerimize son dakika uyarısı - Sayfa 2

RÜZGAR VE FIRTINAYA DİKKAT!


Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek, ulaşımda aksamalar ile ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli fırtınaya dikkat! 8 Nisan Meteoroloji'den o bölgelerimize son dakika uyarısı - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuvvetli fırtınaya dikkat! 8 Nisan Meteoroloji'den o bölgelerimize son dakika uyarısı - Sayfa 4

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), zaman zaman fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 17°C
Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 11°C
Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

KIRKLARELİ °C, 15°C
Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

KOCAELİ °C, 12°C
Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu