Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

Kültür Bakanlığı KPSS’siz Memur Alımı Gerçekleştirecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere uzman yardımcısı alım ilanı yayımladı. 

Abone ol
Abone ol 13 Ocak 2019 22:19

Yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Uzmanlığı yönetmeliğinde 7 kişilik boş kado ile uzman yardımcısı alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, İlgili yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayı itibari ile ( 01 Ocak 2019 ) 35 yaşından büyük olmamak, En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin alım yapılacak alana göre ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,  Almanca, Arapça, Danca, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca ve Rusça dillerinden Yabancı Dİl sınavından en az B seviyesinde puan almış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacak.

BAŞVURULAR

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 07 Ocak 2019 tarihi itibari ile başvurularına başladılar. Buna göre adaylar başvurularını en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar saat 18:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Buna göre başvurular  Başkanlığın https://basvuru.ytb.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca adaylardan başvuru için, Başvuru Formu, Diploma örneği, YDS Sonuç belgesi, Adli Sicil beyanı, Yazılı Özgeçmiş, Vesikalık fotoğraf, Erkek adaylar için askerliğini gösterir belge, Sağlık raporu ve SGK Hizmet Dökümü veya daha önce başka bir yerde çalışıldığını gösteren diğer hizmet belgesi ile birlikte başvuru yapılacaktır.

İlgili ilan hakkında detaylı bilgi almak için İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız


Yorumlar