Anasayfa /  Güncel

Küçük çocuğu darp eden maganda için karar verildi!

İstanbul Tuzla'da aracına erik çekirdeği atan 12 yaşındaki çocuğu darp eden magandanın ilk ifadesi ortaya çıktı. Elektronik kelepçe ile ev hapsine alınmasına karar verilen maganda ifadesinde, "Amacım darp etmek değildi ama sinirle vurdum." dedi.

Abone ol
Abone ol 30 Nisan 2019 22:31

Tuzla'da aracına atılan erik çekirdeğini taş zannederek 12 yaşındaki M.K.'yı darp eden aracın sahibi U.Ç., hakkında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Mahkeme, U.Ç.'nin elektronik kelepçe ile ev hapsine alınmasına karar verdi.

Tuzla'da önceki gün aracına atılan erik çekirdeklerini taş zannederek 12 yaşındaki M.K.'yı darp eden aracın sahibi U.Ç., gözaltı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

'SİNİRLE VURDUM'

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen U.Ç., savcılık sorgusunda, kırmızı ışığın yanması üzerine durduğunu belirterek, "Bir kaç çocuğun aracıma taş attıklarını gördüm. 'Taş atmayın' diye bağırdım, bana el kol hareketi yaptılar. Müsait bir yerde durdum ve çocukları yakalamak için peşlerinden koştum. Birini bir sitenin önünde yakaladım. Amacım darp etmek değildi ama sinirle vurdum" dedi.

ORMANLIK ALANDA DİĞER ÇOCUKLARI ARAMIŞ

Yakaladığı çocuktan diğer çocukların yerini söylemesini istediğini söyleyen U.Ç., "Amacım hepsini ailesine teslim etmekti. Beni önce bir mahalleye götürdü, çocukları bulamadık. Nereye gideceklerini sordum. Ormanlık alanda olabileceklerini söyleyince ormanlık alana gittik. Diğer çocukları ararken bir bayanın bana bağırarak hakaret ettiğini duydum. 'Al çocuğu' diyerek bayana teslim ettim. Sonra da arabaya binerek ayrıldım" dedi.

SAVCILIK TUTUKLANMASINI İSTEDİ

U.Ç., savcılık sorgusunun ardından, "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Kendini savunamayacak durumda bulunan çocuğu yaralama" suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemedeki sorgusunda yakaladığı çocuğa bir kaç tokat attığını, pişman olduğunu söyleyen U.Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını talep etti.

ADLİ KONTROL HÜKÜMLERİ UYGULANARAK SERBEST BIRAKILDI

Mahkeme, atılı suçun öngörülen ceza tutarı, sabit ikametgah sahibi oluşunu gerekçe göstererek U.Ç.'nin serbest bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme U.Ç. hakkında adli kontrol hükümleri uyguladı. U.Ç.'nin yurt dışına çıkışını yasaklayan mahkeme, elektronik kelepçe ile ev hapsine alınmasına karar verdi.


Yorumlar