Anasayfa /  Güncel

Koronavirüs aşısı dolandırıcılarına dikkat !

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele ederken dolandırıcıların koronavirüs aşısını kullanarak yaptığı dolandırıcılık şoke etti. Sakın bu SMS tuzağına düşmeyin.

Abone ol
Abone ol 07 Aralık 2020 16:49

Koronavirüs aşısının kısa süre uygulanmaya başlayacak olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, yollarıkları sahte SMS'lerle vatandaşın hesaplarına erişip boşaltıyor. Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti.

Dünya, Kovid-19 salgınına karşı bulunan aşılarla umutlanırken, dolandırıcılar boş durmuyor. Daha önce de ücretsiz maske dağıtımı, sosyal yardım, geri ödeme gibi bahanelerle vatandaşların bir anlık dalgınlıklarından faydalanan dolandırıcılar yeni yöntem olarak aşı randevusunu oluşturma şeklinde gönderdikleri mesajı kullanıyor. Vatandaşın cep telefonuna "http://wwww.Aşı Randevu Oluşturma" şeklinde mesaj atan dolandırıcılar onay verenleri tuzağa düşürüp hesaplarına ulaşıyor.

Koronavirüs aşısını bile kötü emelleri için kullanan dolandırıcılar vatandaşları bu sefer de SMS atarak tuzağa düşürmeye çalışırken, vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından birbirlerine uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

Sosyal medya üzerinde özellikle 65 yaş üstü vatandaşların dikkat edilmesi konusunda yapılan uyarılarda "Cep telefonunuza SMS üzerinden gelebilecek 'http://wwww.Aşı Randevu Oluşturma' mesajını birlikte gelen linki açmayınız. Yeni bir dolandırıcılık girişimi başlamış. Yakınlarınızı bilgilendiriniz" ifadelerine yer veriliyor.

Yorumlar