Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Konya'da 25 kilo eroinle yakalanan polis memurunun ifadesi

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında ödül alan polis memuru Cumhur Acarca Konya'da 24 kilo 600 gram eroinle yakalanandı! İşte polis memuru Acarca'nın ifadesi ortaya çıktı: Arabada mal olduğunu bilmiyordum, Cebimde 3 tane kamptagon vardı" dedi.

Abone ol
Abone ol 01 Kasım 2021 18:44

Polis memuru Cumhur Acarca Adana'da uyuşturucu ile mücadele kapsamında 2019 yılında ödüllendirilmişti. Acarca Konya'da eşinin de içinde araçta 24 kilo 600 gram eroinle yakalandı. Acarca'nın ilk ifadesi ortaya çıktı. Acarca, "Cebimde 3 tane kamptagon vardı. O yüzden kaçtım" dedi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ile İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün ortak çalışmayla 29 Ekim gecesi Ereğli yolunda Adana'nın Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Cumhur Acarca'nın kullandığı otomobil durduruldu.

Kimlik kontrolü sırasında Acarca, uygulama noktasındaki polis memuru Yasin Noyan'a çarparak kaçtı. Polislerin peşine düştüğü otomobil, yaklaşık 60 kilometrelik takibin ardından Ereğli- Adana karayolunda başka bir otomobile çarptı. Bu otomobildeki 4 kişi yaralandı.

UYUŞTURUCUYU ÇEVREYE ATMIŞ

Acarca çiftini gözaltına alan ekiplerin otomobilde yaptığı aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı. Çevrede yapılan aramada ise otomobilden atıldığı anlaşılan 24 kilo 600 gram eroin bulundu. Konya Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Acarca tutuklanırken, eşi N.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Araca'nın kaçarken otomobilinden attığı 24 kilo 600 gram eroinin piyasa değerinin 1.5 milyon lira olduğu belirtildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Kaçarken 3'ü meslektaşı 7 kişinin yaralanmasına neden olan Cumhur Acarca, 2009 yılında İstanbul'da görevliyken, 5 meslektaşıyla birlikte avukat Malik Zengin'i darp ettikleri gerekçesiyle yargılandıkları davada 1 yıl 3 ay ceza almıştı.

Daha sonra Adana Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Cumhur Acarca, meslektaşı İ.Y. ile 20 Mart 2019'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda şüphelileri yakalamış, dönemin Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarafından 'Başarı Belgesi' ile ödüllendirilmişti.

Konya’da 24 kilo 600 gram eroinle yakalanan polis memuru Cumhur Acarca'nın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde susma hakkını kullanmak istediğini söyleyen Acarca, "Arabada mal olduğunu bilmiyordum. Benim alakam yok. İzmir'e eşimi götürmek için yola çıktım. Cebimde 3 tane kamptagon vardı. O yüzden kaçtım" dediği belirtildi.

 

Etiketler uyuşturucu polis eroin
Yorumlar