Anasayfa /  Güncel /  3 sayfa-cinayet-kaza

Komşu çocuğu, küçük Efe’ye dehşeti yaşattı

Erzurum’da oyun oynadıkları sırada yaşça büyük bir çocuk kendinden küçük bir çocuğa dehşeti yaşattı. 14 yaşındaki P.Y, 7 yaşınaki Efe Ecer’in ellerine kolonya döküp sonra çakmağını çıkarıp yaktı.

Abone ol
Abone ol 04 Temmuz 2019 14:51

Erzurum’da oyun oynadıkları sırada yaşça büyük bir çocuk kendinden küçük bir çocuğa dehşeti yaşattı. 14 yaşındaki P.Y, 7 yaşınaki Efe Ecer’in ellerine kolonya döküp sonra çakmağını çıkarıp yaktı.

Erzurum’da 7 yaşındaki bir çocuk 14 yaşındaki bir çocuğun ellerini yakması ile dehşete yaşadı. Küçük Efe Ecer hastaneye kaldırılırken, 14 yaşındaki P.Y'nin bunun neden yaptığı bilinmiyor.

Aşkale'de meydana gelen olayda Efe Ecer dışarıda kendi akranı olan 3-4 çocuk ile oynarken 14 yaşındaki P.Y. yanlarına geldi. Bütün çocukların ellerine bol bol kolonya döken P.Y, cebinden çakmak çıkardı. Çakmağı gören çocuklar kaçıştı. Ancak P.Y  küçük Efe'yi kolundan yakalayarak çakmağı ateşledi. Efe'nin ellerini alev sardı. P. Y ise olay yerinden kaçtı.

Efe Ecer’in çığlıklarını duyan komşulara hemen oraya koşarak çocuğun ellerini söndürerek ilk müdahaleyi yaptı. Yakınları tarafından hastaneye götürülen Ecer’in ellerinde 2. derece yanık oluştuğu belirtildi.

Çocuğunun ellerinin yandığını gören anne Suzan Ecer, durumu polise bildirdi. 

Oğlunun ellerini o halde görünce bayıldığını ifade eden anne Suzan Ecer, “Perşembe günü ben içeride ameliyatlıydım, uyurken çocukların seslerine dışarıya çıktım. Komşumun oğlu çocuğumun ellerine kolonya dökerek ateşe vermiş. Çok üzücü bir olay, hiçbir annenin yaşamasını istemediğim bir olay. O an polislere haber verdim. Polisler geldi götürdük müdahalede bulundular. Şikayetçi oldum” dedi.

Kendi dedesinin de ellerini yakmış

Efe oyun oynarken P.Y.’nin eline kolonyayı döküp ateşe verdiğini ifade anne Ecer, “Diğer çocukları da yakacakmış. Onlar kaçınca zorla çocuğumu tutmuş ellerini ateşe vermiş. Aynı gün dedesinin ellerini de yakmış. Hiç kimse müdahalede bulunmamış. Herkesten ricam o çocuğun bu mahallede yaşatılmasını istemiyorum. Hiçbir annenin böyle acı yaşamasını istemiyorum. Allah düşmanıma böyle acı yaşatmasın. Çocuğumun geleceğiyle bile oynadı, psikolojik desteğe ihtiyacımız var. Çocuğum kendi başına yemek yiyemiyor. Gece uykudan uyanıp ‘turuncu ellerim yandı’ diyerek sayıklıyor. Gerekenin yapılmasını istiyorum. Bunu yapan daha kötü şeyler yapar. Tedavisi iyiye doğru gidiyor her gün müdahale ediyorlar, kremlerle, ilaçlarla” diye konuştu.

Küçük Efe yaşadığı dehşeti anlattıMurat-Suzan Ecer çiftinin 5 çocuklarından üçüncü çocuğu olan 7 yaşında Efe Ecer ise yaşadıklarını şöyle anlattı: 

“Biz oyun oynuyorduk yanımıza geldi. Abimler de, kardeşi de yanımızdaydı. Abisi geldi ellerimize kolonya döküp yaktı. Kaçtım kolumu tuttu yaktı. Sonra ağlaya ağlaya eve koşarak geliyordum. Komşumun oğlu beni kurtardı belimden tutarak beni eve getirdi. Ellerimi hemen suya soktuk. Çok ağladım.”


Yorumlar