Anasayfa /  Ekonomi

Kısa çalışma ödeneği, işsizlik maaşı ne zaman yatacak?

Kısa çalışma ödeneği, işsizlik maaşı ne zaman yatacak? Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik maaşı alan binlerce vatandaş zamlı ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağını araştırıyordu. "Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik maaşı zamlı olarak ne zaman yatar" araştıran vatandaşlar yeni ücretleri merak ediyor. Her ayın ilk haftası ödenen Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Ödeneği 5 Ocak'ta hesaplara yattı.

Abone ol
Abone ol 07 Ocak 2021 15:58
 

Kısa çalışma ödeneği, işsizlik maaşı ne zaman yatacak? Koronavirüs pandemisinden dolayı binlerce kişinin faydalandığı Kısa Çalışma Ödeneği'nin, ne zaman zamlı olarak hesaplara yatacağını araştıran vatandaşlar, ödemelerin hangi gün başlayacağını araştırıyor. İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği zamlı olarak verilme tarihi araştıran vatandaşlar yeni ücretleri sorguluyor. Asgari ücrete yapılan zammın ardından Kısa Çalışma Ödeneği zamlı maaş ne zaman hesaplara yatacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar için detaylar haberimizde...

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

Son yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Kısa Çalışma Ödeneği'nin iki ay daha uzatılarak 17 Ocak'a kadar devam edeceğini belirtmişti. Koronavirüs salgını nedeniyle iş kanuna eklenen geçici 10. madde kapsamında, iş veya hizmet sözleşmesinin belirli haller dışında işveren tarafından feshedilmesini yasaklayan düzenlemenin süresi 17 Ocak 2021 tarihinden itibaren iki ay uzatıldı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDİR?

Kısa Çalışma Ödeneği nedir araştıranlar için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kısa çalışma ödeneğini şu şekilde tanımlıyor:

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulama.

Yorumlar