Anasayfa /  Politika

Kılıçdaroğlu: Söz veriyorum, burnundan fitil fitil getireceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da yaptığı açıklamada "Ben buradan söz veriyorum, ister İngiliz mahkemeleri ister Japon mahkemeleri ister Papua Yeni Gine mahkemeleri olsun, bu milletin hakkını yiyenlerin burnundan fitil fitil getireceğim" ifadelerini kullandı.

Abone ol
Abone ol 15 Haziran 2022 11:18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Kanaat Önderleri ve Muhtarlar Buluşması'nda, başta ekonomik gelişmeler olmaz üzere gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, ekonomik durumun bir parti olayı değil Türkiye olayı olduğunu ifade etti.

SON DAKİKA: KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN EKONOMİ YORUMU: 'SANDIĞA GİDECEKSİNİZ...'

"Sizin evlatlarınız işsizken onların evlatları 5-6 yerden maaş alıyorlar. Bu adalet midir? Oturup düşünmemiz lazım. Memleket hepimizin memleketi. Sorun hepimizin sorunu. O zaman bu sorunu demokratik yollarla çözmemiz lazım. Sandığa gideceksiniz oy kullanacaksınız."

"Yaptığım çağrı şudur. Elinizi vicdanına koyun ve oyunuzu öyle verin. İşsiz evlatlarınızı düşünün, fakiri fukarayı düşünün, esnafı düşünün. Olay bir Türkiye olayıdır. Olay parti olayı olmaktan çıkmıştır. Yazık değil mi bu millete?"

'BEN BURADAN SÖZ VERİYORUM'

Ben buradan söz veriyorum! İster İngiliz mahkemeleri ister Japon mahkemeleri ister Papua Yeni Gine mahkemeleri olsun, bu milletin hakkını yiyenlerin burnundan fitil fitil getireceğim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormazsam ben neden siyaset yapıyorum?

'TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI SORMAZSAM...'

Kemal Kılıçdaroğlu gelirse bu yüksek kendilerine özel hakları elimizden alırsa ne olur diye düşünüyorlar. Ben buradan söz veriyorum! İster İngiliz mahkemeleri ister Japon mahkemeleri ister Papua Yeni Gine mahkemeleri olsun, bu milletin hakkını yiyenlerin burnundan fitil fitil getireceğim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormazsam ben neden siyaset yapıyorum?

Etiketler CHP Kılıçdaroğlu
Yorumlar