Anasayfa /  Politika

Kılıçdaroğlu çok sert çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde çok önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında kendisine yönelik linç görüntülerini izletmesine çok sert çıkan CHP lideri, "Adeta birilerine yarım kalan işi bitirin talimatı vermiş. İşte buradan söylüyorum. Ne senden ne senin şurekandan zerre kadar korkum yok" dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca elektrik fiyatlarının düşürülmesi için de Erdoğan'a önerilerde bulundu.

Abone ol
Abone ol 27 Ekim 2021 18:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, partisinin grup toplantısında 2019'da Ankara Çubuk'ta kendisine yönelik linç girişimi görüntülerini izletmesine değinen Kılıçdaroğlu,  bu görüntülerin yayınlatılmasına tepki gösterdi.

CHP lideri, "Şahıs bugünkü grup toplantısında benim görüntülerimi izletmiş. Adeta birilerine yarım kalan işi bitirin talimatı vermiş" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları

İktidar ne yapıyor? Her gün yeni bir zam ilan ediyor. Çok kısa bir zaman için de elektrik faturaları üç kez zamlandı, doğalgaza 8 kez zam yapıldı. Ülkemizin bu halini ben kabul etmiyorum. Bu nedenle tüm enerji paydaşlarına bir mektup gönderdim. Zamlarla mücadale konusunda benimle çalışmak isteyen herkesi davet ettim. Sağolsun paydaşlar, çağırımıza karşılık verdiler. Kime oy vermiş olursanız olun, bu enerji meselesinde birlikte mücadele edeceğiz. 

Erdoğan'a sesleniyorum, şunları hayata geçir:

1. Kara Kış Fonu'nu kurarak halka destek ver.

2. Elektirik faturalarındaki KDV'leri kaldır.

3. Doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV'leri kaldır.

4. Sosyal tarife uygulamasını başlat.

Kara kışı geçirelim seninle sandıkta görüşeceğiz.

"Şahıs bugünkü grup toplantısında benim görüntülerimi izletmiş. Adeta birilerine yarım kalan işi bitirin talimatı vermiş. İşte buradan söylüyorum. Ne senden ne senin şurekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadele vereceğim. Bunu bilesin."

Yorumlar