Anasayfa /  Politika /  Chp

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan saldırıya ilişkin flaş açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada 'Planlı bir saldırıydı, güvenlik önlemleri yetersizdi' dedi.

Abone ol
Abone ol 22 Nisan 2019 13:08

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada 'Planlı bir saldırıydı, güvenlik önlemleri yetersizdi' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini takip eden muhabirlerle bir araya gelerek yaşananları değerlendirdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü saldırıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. CHP lideri, "Amacın CHP'yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

"Evde kamuflaj giydirmek istediler kabul etmedim. Protesto kabul edilebilir ama bu saldırı farklı. Planlanan bir saldırıydı, güvenlik önlemi yetersizdi. Amacın CHP'yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum. Sağduyulu olmak lazım.

ÇIKARILMAMIZ NEDEN 1.5 SAAT SÜRDÜEvden çıkarılmamız neden 1.5 saat sürdü, üstelik bakanlar ve komutanlar varken. Evdekiler, 'evimiz yakılır' korkusu yaşadı. Nazik davrandılar. Çay demlediler ama içemedim, çıkmam gerekti."

"HULUSİ AKAR'A SORMAK LAZIM"CHP lideri, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın kalabalığa yönelik olarak söylediği ve eleştirilen sözleriyle ilgili olarak "Hulusi Akar'a sormak lazım ifadelerini, o atmosferde mi söyledi, ne demek istediğini bilemiyorum" dedi.

AKAR NE DEMİŞTİ?Akar, kalabalığa yönelik olarak "Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz simdi sükunetle Yener'in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere" demişti. Akar'ın sözleri CHP tarafından tepki çekmişti.


Yorumlar