Anasayfa /  Güncel

Kayseri'de proje tamamlandı! 1 milyon 260 bin metrekare alan Millet Bahçesi olacak

KAYSERİ'nin en prestijli projelerinden birisi olacak olan 'Hava İkmal Millet Bahçesi'nin projesi tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekare alanın tamamen 'millet bahçesi' olacağını belirtti.

Abone ol
Abone ol 08 Temmuz 2019 20:10

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan 47 maddeyi görüşmek üzere toplantı. Meclise Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlık etti.

Kayseri'de 1 milyon 260 bin metrekare alan Millet Bahçesi olacak - Sayfa 2

“Türkiye Cumhuriyeti bizim olmazsa olmazımız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, meclis toplantısın başında CHP’li meclis üyesinin önergesi üzerine belediyelerin tabelalarına 'TC' ifadesinin konulması tartışmalarına değindi. Bu tartışmaların muhatabının belediye meclisleri olmadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Türkiye Cumhuriyeti bizim olmazsa olmazımız. Türkiye Cumhuriyeti bizim gurur kaynağımız. Bundan rahatsızlık duyulması söz konusu değil. Türkiye Cumhuriyetindeki hiçbir vatandaşımızın bu konuyu tartışmaya açmaması gerekir. Biz hiçbir tabelayı değiştirmedik. Bugüne kadar nasılsa bugün de aynı şekilde. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığımız bize ne talimatı verirse ona da uyarız” dedi.

Kayseri'de 1 milyon 260 bin metrekare alan Millet Bahçesi olacak - Sayfa 3

“Tüm maddeler oy birliği ile geçti”

Meclis toplantısında daha sonra gündem maddelerine geçildi. Meclis üyelerinin görüştüğü 47 maddenin tamamı oy birliği ile karara bağlandı. Toplantıda Gazeteciler Cemiyeti’ne Kayseri Mahallesinde Basın Müzesi yapılmak üzere verilecek konak da gündeme geldi. Meclisi takip eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, tahsis edilen konağa Kayseri’ye yakışır bir müze yapacaklarını belirterek, destekleri için Başkan Memduh Büyükkılıç’e ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Kayseri'de 1 milyon 260 bin metrekare alan Millet Bahçesi olacak - Sayfa 4

1 milyon 260 bin metrekare alan Millet Bahçesi olacak

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Hava İkmal Millet Bahçesi Projesi ile ilgili de bir sunum yapıldı. Projeyi kısa zamanda Büyükşehir Belediyesinde oluşturdukları 8 kişilik bir ekiple hazırladıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Hava İkmal arazisinin 2 milyon metrekaresinde askeriyenin bulunmaya devam edeceğini, Büyükşehir Belediyesine tahsis edilen 1 milyon 260 bin metrekarenin tamamının da 'millet bahçesi' olarak projelendirildiğini söyledi.

Kayseri'de 1 milyon 260 bin metrekare alan Millet Bahçesi olacak - Sayfa 5

Millet bahçesine ulaşım üzerinde özel çalıştıklarını ve Hava İkmal içerisinde by-pas yol oluşturduklarını dile getiren Elcuman, otoparkları da bu yol kenarına planladıklarını belirtti. Millet bahçesine 6 adet giriş kapısından girileceğini ifade eden Hamdi Elcuman, Millet bahçesinde biri 45 bin metrekare, diğeri 19 bin metrekare olmak üzere iki adet etkinlik çayırı bulunduğunu söyledi. Elcuman, ayrıca 45 bin metrekare biyolojik gölet, 10 adet çocuk oyun alanı, 16 adet spor alanı, soğuk piknik yapılabilecek alan, mecarapark, millet kıraathanesi, yaya, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi bölümlerin de bulunacağını kaydetti.


Yorumlar