Anasayfa /  Foto Galeri

Karantinaya uymayan pozitif vakalara elektro şok!

Samsunlu bir vatandaş karantinaya uymayan corona pozitif vakalar için şok veren bileklik icat etti.

Karantinaya uymayan pozitif vakalara elektro şok! - Sayfa 1

Samsun'da bir vatandaş, karantinaya uymayan pozitif veya temaslı hastalar için şok etkisi veren bileklik yaptı. Kelepçeye 'elektro şok' özelliği ekleyen vatandaş corona hastalarını evde tutmayı amaçlıyor. 

Karantinaya uymayan pozitif vakalara elektro şok! - Sayfa 2

Corona virüsle mücadele devam ederken durumu ağır olmayan pozitif veya temaslı kişiler evlerde tedavi görmeye devam ediyor. Bazı kişiler karantina kurallarına uymayarak başkalarının sağlığını tehlikeye atıyor. Samsun'da evlerde izolasyona uymayan 262 pozitif veya temaslı hasta haberini alan kaşif Mustafa Yiğit, kolları sıvadı.

Karantinaya uymayan pozitif vakalara elektro şok! - Sayfa 3

Daha önce kadın cinayetleri için elektronik kelepçe üreten Mustafa Yiğit, harekete geçerek karantinada kalması gerekenler için vericisi bulunan, elektro şok özelliği olan bir bileklik yaptı. Bileklik pozitif veya temaslı hastanın koluna bağlanıyor. Vericisi ise kapı dışına konuluyor. Evde çıkmaya çalışan hastaya bileklik aracılıyla elektro şok veriliyor. 

Karantinaya uymayan pozitif vakalara elektro şok! - Sayfa 4

Yaptığı alet ilgili bilgi veren Mustafa Yiğit, "Samsun'da 262 corona virüslü kişi evden çıkmış. Bu haberi gördükten sonra düşündüm. Bu kişiler için nasıl bir şey yapabilirim. Bu basite alınacak bir durum değildir. Bunun için kurallara uymamız gerekiyor. Her şeyi devletten beklemeyeceğiz.