Anasayfa /  Foto Galeri

Karantinada olması gereken otobüsü şoförü,direksiyon başında yakalandı!

Aksaray’da, karantinada olması gereken koronavirüs temaslısı otobüs sürücüsü Ahmet Kaçıran, diresiyon başında denetim sırasında polise yakalandı. Polis ekiplerinin 3 bin 150 lira para cezası uyguladığı şoför ahmett, 112 ekipleri tarafından karantinaya alınmak üzere evine götürüldü.

Karantinada olması gereken otobüsü şoförü,direksiyon başında yakalandı! - Sayfa 1

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda Aksaray-Ankara karayolunda toplu taşıma araçlarında koronavirüs önlemlerine ilişkin denetim yapan polis ekipleri, saat 21.30 sıralarında Ankara’dan Aksaray’a gelen Ahmet Kaçıran yönetimindeki 68 HZ 325 plakalı yolcu otobüsünü durdurularak denetim yaptı. 

Karantinada olması gereken otobüsü şoförü,direksiyon başında yakalandı! - Sayfa 2

Şoför Kaçıran ve 2 yolcu HES kodu üzerinden kontrol edildi. Denetimde şoför Ahmet Kaçıran’ın sorgusunda koronavirüs temaslısı olduğu ve karantinada bulunması gerektiği tespit edildi.

Sürücü Kaçıran, polis ekiplerinin çağırdığı 112 ekiplerince karantinaya alınmak üzere evine götürüldü.

Karantina kurallarına uymayan otobüs sürücüsüne 3 bin 150 lira para cezası uygulandı.

Karantinada olması gereken otobüsü şoförü,direksiyon başında yakalandı! - Sayfa 3

Sürücü Ahmet Kaçıran kendisini karantinaya götüren sağlık görevlilerine, "Bana, bugün saat 17.00’de seyir halindeyken 2 gün önce taşıdığım bir yolcunun durumunun pozitif çıktığı ile ilgili bir mesaj geldi.

Karantinada olması gereken otobüsü şoförü,direksiyon başında yakalandı! - Sayfa 4

Daha sonra beni arayıp evime gitmemi söylediler. Ben de Ankara’dan otobüs ile Aksaray’a geliyordum” diye kendini savundu. 

112 ekipleri, Kaçıran’ı 14 gün karantinada kalmak üzere evine götürdü.  Otobüsteki 2 yolcu ise başka bir araçla otogara götürüldü.