Anasayfa /  Spor

İşte (PyongChang 2018) 23. Kış Olimpiyat Oyunlarının ilk günü..

23. Kış Olimpiyat Oyunları #PyeongChang2018 görkemli bir törenle başladı. Açılış programı Güney Kore'nin PyeongChang kentinin ev sahipliğini yaptığı, PyeongChang Olimpiyat Stadyumunda gerçekleşti. Açılış törenini Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da takip etti. İşte 23. Kış Olimpiyat Oyunlarının ilk günü..

Abone ol
Abone ol 10 Şubat 2018 01:35

Güney Kore'nin PyeongChang kentinin ev sahipliğini yaptığı, 23. Kış Olimpiyat Oyunları #PyeongChang2018  PyeongChang Olimpiyat Stadyum'unda düzenlenen açılış töreniyle başladı.Açılış törenini Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da takip etti.Türk sporcular olimpiyat sahnesine büyük bir coşkuyla çıktı.İşte 23. Kış Olimpiyat Oyunlarının ilk günü..

23. Kış Olimpiyat Oyunları (PyeongChang 2018)

Güney Kore'nin PyeongChang kentinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 23. Kış Olimpiyat Oyunları, PyeongChang Olimpiyat Stadyumu'nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Açılış törenini Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da takip etti. Türk sporcular olimpiyat sahnesine büyük bir coşkuyla çıktı.Peki 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcular kim? İşte kafilemiz.

Türkiye  (PyeongChang 2018) 23. Kış Olimpiyat Oyunları'nda!..  

Açılış törenini Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da takip etti..

Bakan Osman Aşkın Bak, Türkiye Kafilesinin geçişi sırasında sporcularımızı ayakta selamladı.  

Bakan Osman Aşkın Bak, ayrıca resmi açılış töreni öncesi gerçekleştirilen resepsiyona da katıldı.

Bakan Osman Aşkın Bak, Güney Kore’de yarın ve pazar günü Sporcu Köyü’nde milli sporcularımızla bir araya gelecek, tesis ziyaretlerinde bulunup müsabakaları izleyecek.

23. Kış Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcular ise şöyle:Serdar Deniz ve Özlem Çarıkçıoğlu (Alp disiplini)

Hamza Dursun, Ömer Ayçiçek ve Ayşenur Duman (Kayaklı koşu)

Fatih Arda İpçioğlu (Kayakla atlama)

Alisa Agafonova - Alper Uçar (Artistik buz pateni) 

Türk Sporcular 23. Kış Oimpiyat Oyunları'nı böyle selamladı!..(İzle)

23. Kış Olimpiyat Oyunları (PyeongChang 2018)'de Bugün (9 şubat 2018)

Kış olimpiyatları (PyeongChang 2018) açılış seramonisinden muhteşem kareler...
Yorumlar