Anasayfa /  Yaşam

İstanbul'un dünyaca meşhur köpeği Boji'yi bakın kim sahiplendi

İstanbul'da vapurdan, tramvaya, istasyonlardan metroya kadar farklı ulaşım araçlarını kullanarak kenti bir uçtan diğerine gezen Boji'ye sıcak yuva bulundu. Boji’yi, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç'un sahiplendiği duyuruldu.

Abone ol
Abone ol 12 Ocak 2022 15:40

İstanbul'da vapurdan, tramvaya, istasyonlardan metroya kadar farklı ulaşım araçlarını kullanarak kenti bir uçtan diğerine gezen Boji'ye sıcak yuva bulundu. Boji’yi, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç'un sahiplendiği duyuruldu.

Üzerine atılan 'dışkı' suçlamasından güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde aklanan Boji, geçtiğimiz haftalarda toplu taşımaya geri dönmüştü.

İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında seyahat etmesiyle ünlenen ve dünya basınında da geniş yer bulan Boji’nin artık sahibi var…

ÖMER KOÇ, BOJİ'Yİ SAHİPLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Boji hakkındaki yeni gelişmeyi sosyal medya hesaplarından duyurdu.

İmamoğlu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç'un Boji'yi sahiplendiğini açıkladı.

İmamoğlu paylaşımında, “İstanbul’un dünyaca meşhur köpeği Boji’yi sahiplenen iş insanı Ömer Koç’a teşekkürler. Boji’nin, ona zarar vermek isteyen insanlardan uzak, korunaklı, dilediği gibi koşturabileceği bir yuvası olacak.” ifadelerini kullandı.

 Boji’nin artık rahatlıkla dolaşabileceği, özgürce koşabileceği bir yuvası var.


İstanbul’un dünyaca meşhur köpeği Boji’yi sahiplenen iş insanı Ömer Koç’a teşekkürler. Boji’nin, ona zarar vermek isteyen insanlardan uzak, korunaklı, dilediği gibi koşturabileceği bir yuvası olacak. pic.twitter.com/ERjUJXcJ5V

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) January 11, 2022

'DIŞKI' İFTİRASINA UĞRAMIŞTI

İstanbul’un simgelerinden biri haline gelen Boji, son olarak seyahat ettiği tramvayın koltuğuna dışkısını yaptığı ve yolcuları ısırdığı iddialarıyla gündeme gelmişti.

İddia, güvenlik kamerası görüntüleriyle boşa çıkmış ve suçu Boji'ye atmak isteyen bir kişi, koltuğa dışkı bırakırken görüntülenmişti.

Atılan suçlamanın ardından ise Boji, zarar görmemesi için bir süre özel bir alanda koruma altına alınmıştı.

ÖMER KOÇ KİMDİR?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Ömer Koç, 24 Mart 1962 Ankara doğumlu Türk iş insanıdır. 

Rahmi Koç'un oğlu, Mustafa Koç'un kardeşi, Ali Koç'un ağabeyi olan Ömer Koç, Robert Kolejde lise eğitimini tamamladıktan sonra Columbia Üniversitesinden diplomasını almış ayrıca işletme yüksek lisansı yapmıştır.

2008 yılından itibaren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekilliği ve TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenen Ömer Koç, ağabeyi Mustafa Koç'un 21 Ocak 2016'daki ani vefatının ardından Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilmiştir. ,

Aynı zamanda Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliğini sürdürmektedir. Vehbi Koç'un önderliğinde kurulan Türk Eğitim Vakfının mütevelli heyet başkanıdır.

Osmanlı tarihi ve Atatürk’e olan ilgisi müze ve sergilerde kendini göstermektedir. Bunun yanında çağdaş sanatı da takip etmektedir. Yönetim kurulunda bulunduğu TÜPRAŞ Arter, İstanbul Tiyatro Festivali gibi etkinliklere sponsor olmaktadır.

Yorumlar