Anasayfa /  Foto Galeri

İstanbulkart'ta yeni dönem! Artık başvuru Merkezleri'ne gitmeye gerek kalmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öğrencilerin İstanbulkart başvuruları, İstanbulkart Başvuru Merkezleri'ne gitmeye gerek kalmadan kolayca teslim alabileceklerini açıkladı. İşte haberin detayları...

İstanbulkart'ta yeni dönem! Artık başvuru Merkezleri'ne gitmeye gerek kalmayacak - Sayfa 1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), öğrencilerin ulaşım kartlarına kolayca erişebilmesi için Öğrenci İstanbulkart'ta online başvuru ve adrese teslimat dönemine geçti.

İstanbulkart'ta yeni dönem! Artık başvuru Merkezleri'ne gitmeye gerek kalmayacak - Sayfa 2

İBB YAPTIĞI AÇIKLAMADA
Öğrenci İstanbulkart başvuruları, İstanbulkart Başvuru Merkezleri'ne gitmeye gerek kalmadan "www.istanbulkart.istanbul" adresinden yapılabilecek.

Kart sahipleri, başvuru süreci tamamlandıktan sonra arzu ettikleri teslimat seçeneğiyle yeni kartlarına ulaşacak. Teslimat tercihine göre ücretsiz olarak kampüse veya kargo bedelli olarak adrese gönderim yapılacak. Dileyenler online başvuru ve ödeme sonrası İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de kartlarını teslim alabilecek.

İstanbulkart'ta yeni dönem! Artık başvuru Merkezleri'ne gitmeye gerek kalmayacak - Sayfa 3

Öğrenci İstanbulkart almak isteyenler, "www.bireysel.istanbulkart.istanbul" adresini ziyaret ederek birkaç adımla başvurularını gerçekleştirebiliyor. Öğrencilerin ilk adım olarak web adresinden telefon numarasıyla giriş yapması ya da kayıt olması isteniyor. Bireysel İstanbulkart profili oluşturulduktan sonra ana sayfada yer alan "Kart Başvurusu" seçeneğine gidilerek, başvuru seçenekleri arasında "Öğrenci"nin seçilmesi ise diğer adımı oluşturuyor. Yönlendirmeler takip edilerek gerekli bilgiler doldurulduktan sonra teslimat tercihi yapılarak başvuru sonlandırılıyor.

İstanbulkart'ta yeni dönem! Artık başvuru Merkezleri'ne gitmeye gerek kalmayacak - Sayfa 4

Üç farklı teslimat seçeneği sunulan Öğrenci İstanbulkart başvurularında İstanbul dışında teslimat yapılmayacak. Öğrenci İstanbulkart sahipleri yeni kart başvurusunda bulunmadan mevcut kartlarını kullanmaya devam edebilecek.