Anasayfa /  Güncel

İstanbul'un zehir çetesinin yakalan kadın lideri çocuklara bedava bonzai vermiş

İstanbul'daki bonzai deposu olarak bilinen Çayırbaşı'ndaki çete 7 aylık takip sonucu çökertildi. Önceki gün yapılan operasyonda çete lideri Saide D.'nin yanı sıra 28 şüpheli gözaltına alındı. Çetenin uyuşturucu madde için "arkadaş", bonzai için de "Murat Boz CD'si" kodunu kullandığı belirlendi.

Abone ol
Abone ol 23 Şubat 2018 05:42

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'un bonzai deposu olarak bilinen Çayırbaşı'daki çeteyi çökertti.

7 ay süren takip sonrası önceki sabah 05.00 sıralarında gerçekleştirilen operasyonun detayları dikkat çekti.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre İstanbul Polisi geçen yıl nisanda, kadın çete lideri Saide D. ve adamlarına yönelik operasyonda 28 şüpheliyi gözaltına aldı. Saide D. ve yardımcıları, "sistematik ve sürekli şekilde uyuşturucu ticareti yapmak amacıyla suç örgütü kurmak ve yönetmek"ten yargılandıkları davada tahliye edildi. Örgüt yöneticileri, kamufle olmak için Gaziosmanpaşa'ya taşındı. Polis, çetenin tahliyenin ardından da uyuşturucu tacirliğine devam ettiğini belirleyince 7 ay önce fiziki ve teknik takip başlattı.

Kendisini kuaför personeli göstermiş

Polis, son 8 yılda 20'den fazla narkotik operasyonunun yapıldığı İstanbul'un bonzai deposu Çayırbaşı'na önceki sabah şafak vakti operasyon düzenledi. 30 şüpheliden Saide D.'nin de aralarınde yer aldığı 15'i yakalandı. 12.5 kilogram bonzai, 4 silah ve bonzai yapımında kullanılan yüksek miktarda sentetik madde ele geçirildi. Çete lideri Saide D.'nin kendini bir kuaförde personel olarak gösterip, masum gençlerin hayatlarını mahvederek kazandığı kirli parayla sigorta primlerini ödediği belirlendi.

Çocuklara bedava bonzai verdi

Çetenin çalışma yöntemiyle ilgili detaylar da gün yüzüne çıktı. Buna göre zehir tacirleri, yakalanmamak için kod isimler kullandı. Uyuşturucu madde için "arkadaş", bonzai için ise "Murat Boz CD'si' denildi. Çetenin, 9-10 yaşlarındaki çocuklara "kampanya" diyerek ücretsiz bonzai verdiği, bağımlı yapılan çocukları bataklığa sürükleyerek teslimatta maşa olarak kullandıkları saptandı.
Yorumlar