Anasayfa /  Politika /  Chp

İstanbul'da seçimi kim kazandı? Ekrem İmamoğlu İstanbul'da son durumu paylaştı!

Ekrem İmamoğlu bir basın açıklaması daha yaparak son verileri paylaştı. İmamoğlu, "YSK'nın sayıları şahsım adına 4 136 647, rakibim adına 4 109 230. Aradaki fark 27 bin 417'dir.​" dedi

Abone ol
Abone ol 01 Nisan 2019 07:40


CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "YSK'nın sayıları şahsım adına 4 136 647, rakibim adına 4 109 230. Aradaki fark 27 bin 417'dir.​" dedi.Ekrem İmamoğlu, CHP'nin Seçim Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamada, dünyanın İstanbul'daki seçim sonuçlarını izlediğini belirterek, tüm yetkilileri göreve davet ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıklamalarını hatırlatan İmamoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanının ifadelerini dinledik. Ben kendilerinin de aslında aslında sorumluları davet ettiğini düşünüyorum, verdiği büyükşehir sayısına, diğer birtakım ipuçlarına bakılırsa Sayın Cumhurbaşkanının bile bu sorumluluğa ilgili kişileri davet ettiklerini düşünüyorum. Dolayısıyla biz bu süreci sabırla, bütün yetkili arkadaşlarım burada, hem ilçe seçim kurullarında hem ilçe başkanlıklarında nöbet tutarak süreci devamlı takip ediyor olacağız. Asla vazgeçmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.Sosyal medyadan duyurdu

Twitter'dan açıklama yapan Ekrem İŞmamoğlu, "Manipülasyon şimdi de İBB eliyle sürüyor. Gece yarısı pankart operasyonu sadece algı çalışmasıdır. Bu yanlışı şiddetle kınıyor, Binali Yıldırım Bey’e de kendini bu manipülasyona feda etmemesini öneriyorum." dedi.

Bir açıklama daha

Ekrem İmamoğlu'nunb açıklamalarından satır başları;

Anadolu Ajansı demokrasi tarihine kötü bir iz bırakmıştır. Dünya bizi izliyor, bu süreci kötü yönetmişlerdir. Biz verilerimizi paylaştık, gerekçeleriyle sayılarıyla her şeyiyle paylaştık ama ne yazık ki İstanbul'un sokaklarına, caddelerine "Teşekkürler İstanbul" yazıları asılmıştır.

Bu manipulasyon sürecine şu anda yetkisiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil olmuştur. Bunu asan emekçilerin günahları yok, ama ben bu talimatı verenler hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Halen YSK'dan biz bilgi alıyorsak, basın kuruluşlarının alma şansı yok diye düşünmüyorum. Ben bütün basın kuruluşlarına Anadolu Ajansı'nı takip etmeyi terk etmelerini öneriyorum. İstanbul kısmını lütfen bizim rengimize dönüştürsünler. Şu anda başka bir siyasi parti kazanmış gibi bir harita var.

Genel merkezimizin sistemi üzerinden bir sandık hariç bütün aldığım oy 4169206 rakibimizin aldığı oy 4141179. Aramızdaki fark 28 bin 27'dir. Bu fark seçimi kazandığımızın verisidir. 

YSK verilerini açıklıyorum. Yüzde 99.18 oranında sandık girişi yapılmıştır. Bakırköy, Esenyurt, Bahçelievler gibi oylarımızın fazla olduğu yerlerin sandıkları girilmeye devam edilmektedir.YSK'nın sayıları şahsım adına 4 136 647, rakibim adına 4 109 230. Aradaki fark 27 bin 417'dir.

 
Etiketler istanbul seçimi
Yorumlar