Anasayfa /  Foto Galeri

İstanbul Üsküdar'da hastanede yangın çıktı !

İstanbul Üsküdar'daki Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın çıktı. Hastalar, yakınları ve personel tahliye edilirken yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

İstanbul Üsküdar'da hastanede yangın çıktı ! - Sayfa 1

Üsküdar'da Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bodrum katında saat 06.00 sıralarında edinilen bilgiye göre elektrik kablolarından yangın çıktı. İhbar üzerine Üsküdar ve Zeynep Kamil istasyonlarından çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Hastalar, yakınları ve hastane çalışanları tahliye edilirken, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Hastane anons sistemi üzerinden ‘’Bina yangın sisteminden alınan alarm sebebiyle, bulunduğunuz bölgeyi yangın merdivenlerini kullanarak güvenli bir şekilde terk ediniz.’’ uyarılarında bulunuldu.

İstanbul Üsküdar'da hastanede yangın çıktı ! - Sayfa 2

'BİZİMDE BİR BİLGİMİZ YOK'
Bir hastane çalışanı "Yangının nasıl çıktığıyla alakalı bizimde bir bilgimiz yok. Bizde yeni geldik’’ dedi. Tahliye edilen bir hasta da "Nasıl olduğunu bilmiyorum. 'Yangın var' dediler biz dışarıya attık kendimizi. Çok korktuk" şeklinde konuştu.

İstanbul Üsküdar'da hastanede yangın çıktı ! - Sayfa 3

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Havanın soğuk olması sebebiyle tahliye edilen hastane personeli ve hastalara battaniye dağıtıldı. İtfaiye ekiplerinin hastanede duman tahliyesi çalışmaları sürüyor.