Anasayfa /  Güncel

İstanbul Tabip Odası Bakan Koca'dan özür diledi

Fahrettin Koca, Dilek hemşirenin hayatını kaybettiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Abone ol
Abone ol 31 Mayıs 2020 21:27

İstanbul Tabip Odası twitter hesabı üzerinden dün koronavirüs nedeniyle Hemşire Dilek Akçabelen'in hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Dilek hemşire ile ilgili yaptığı paylaşım üzerine İstanbul Tabip Odası 'Özür diliyoruz' paylaşımı yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dilek hemşirenin hayatını kaybettiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Bakan Koca, "DİLEK HEMŞİREMİZİN yakınlarının üzüntüsü dün biraz daha arttı. COVID-19’a karşı yaşam mücadelesini 11 Nisandan bu yana sürdüren Dilek Akçabelen hakkında maalesef, teyit edilmemiş, yanlış bir haber yayıldı. Durumu öncekinden ciddi, ama KALBİ HAYATLA BAĞINI HER ŞEYE RAĞMEN KORUYOR." dedi.

Yoğun bakım ve ameliyathane hemşiresi olarak görev yapan Dilek Akçabelen, Covid salgını başladığında 34 haftalık hamileydi ve doğum iznine ayrılmıştı. Dün doğum yapan Dilek hemşirenin vefat ettiği iddia edilmişti.

İSTANBUL TABİP ODASI: YANLIŞ BİLGİ PAYLAŞIMIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLİYORUZ
İstanbul Tabip Odası da dün twitter hesabı üzerinden koronavirüs nedeniyle Hemşire Dilek Akçabelen'in hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Koca'nın paylaşımı üzerine İstanbul Tabip Odası 'Özür diliyoruz' paylaşımı yaptı.

 

Yorumlar