Anasayfa /  Hava durumu

İstanbul için valilikten yeni uyarı: Etkisini artıracak

İstanbul'da Meteoroloji'nin sağanak ve dolu yağışı uyarısı yaptığı kentin bazı ilçelerinde yağış etkisini gösterirken İstanbul Valiliği'ndan açıklama geldi. Açıklamada, bu akşam saatlerinden itibaren sağanağın etkisini arttırarak gece saatlerine kadar yer yer çok kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi.

Abone ol
Abone ol 08 Ekim 2020 21:47

İstanbul'un bazı ilçelerinde gök gürültülü sağanak etkili oluyor. Meteorolojinin sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaptığı İstanbul'un bazı ilçelerinde yağış etkisini gösteriyor.

Yağış nedeniyle yer yer trafik sıkışıklığı yaşanırken, yapılan uyarılara rağmen yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, otobüs durakları ve binaların saçakları altına girerek korunmaya çalıştı. İtfaiye ve diğer ekipler de olası su baskınlarına karşı tedbir aldı.

VALİLİKTEN YENİ UYARI GELDİ
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İstanbul'da Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre; bugün (Perşembe) akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışların etkisini arttırarak gece saatlerine kadar yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor" denildi.

"SAĞANAK YAĞIŞ ETKİSİNİ ARTIRACAK"
Sağanak yağışın etkisini akşam saatlerinde artırcağı belirtilen açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden dün yapılan uyarı doğrultusunda bugün devam eden sağanak yağışların akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak gece saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde, kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması bekleniyor" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar