Anasayfa /  Güncel /  Gündem

İstanbul halkını sevindirecek haber! Yeni tren hattı kuruldu

İstanbul'un trafik sorununa yönelik atılan adımlara bir yenisi daha eklendi. TCDD'den açıklama geldi ve yeni banliyö hattının devreye alındığı belirtildi. Yeni tren hattıyla birlikte Halkalı-Bahçeşehir-Halkalı Banliyö Seferleri başlama tarihi de belli oldu.

Abone ol
Abone ol 21 Mayıs 2022 15:32

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) İstanbul halkına müjde verdi. Yeni bir tren hattı devreye alınıyor. Halkalı-Bahçeşehir-Halkalı Banliyö Seferleri başlıyor. TCDD bununla ilgili duyurusu sosyal medya üzerinden yaptı. 

TCDD'den yapılan açıklamada, "Bahçeşehirli vatandaşlarımızın şehir içi ulaşımını kolaylaştıracak olan Halkalı-Bahçeşehir-Halkalı Banliyö Seferleri 23 Mayıs 2022'de başlıyor! Yolcularımız seyahatlerinde İstanbulkart'ı kullanabilecek." denildi. TCDD açıklamasında sabah ve akşam yapılacak olan seferlerin 22 dakika süreceği belirtildi. Açıklamada sabah Halkalı kalkışlarının saat 06.30'da, Bahçeşehir kalkışlarının da 07:00'da olacağı belirtildi. Akşam seferleri ise Halkalı'dan saat 18.30 kalkış ve Bahçehir'den ise 19.00 kalkış olarak açıklandı.

Yorumlar