Anasayfa /  Foto Galeri

İstanbul Büyükşehir Belediye'sinden ucuz lokanta müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, dar gelirlilerin yemek ihtiyacını karşılamak için İstanbul'da iki lokanta açılması için harekete geçti.. Lokantanın ilki 17 Haziran'da faaliyete geçiyor. Çalışanlarının tamamının kadın olacağı ve uygun ücrete yemek verileceği açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye'sinden ucuz lokanta müjdesi - Sayfa 1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal belediyeciliğin örnek projelerinden birini hayata geçiriyor. Başkan İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan ‘Kent Lokantaları’, dar gelirli İstanbulluların özellikle öğrenci ve emekçilerin günlük yemek masrafına destek olmak için hizmetlerine başlıyor. Halka sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı öğünlerle sunacak ilk kent Lokantası, 17 Haziran’da Çapa’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye'sinden ucuz lokanta müjdesi - Sayfa 2

Kadın istihdamı konusunda tarihinde ilkleri yaşayan İBB, Çapa Kent Lokantasında kadın personel istihdam edecek. 10 kişilik kadrosunun tamamı kadınlardan oluşacak. Dar gelirlinin günlük yemek masrafını hafifleten proje, aynı zamanda kadınlara da iş imkanı sunacak. İBB Lojistik Destek Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında, deneyimli aşçılarca özenle hazırlanan dört çeşit yemek her gün kent lokantalarında İstanbul halkına sunulacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediye'sinden ucuz lokanta müjdesi - Sayfa 3

Dileyen herkes, tabldot usulü servis edilecek öğünleri uygun fiyatlarla alabilecek. 12.00-20.00 arası hizmete verecek Çapa Kent Lokantası’nda günde 500 kişi yemek yiyebilecek. Kent Lokantası’nın ikincisi Bağcılar’da açılacak. Açılışa hazır hale gelen Bağcılar Kent Lokantası, kısa bir süre sonra Bağcılar Meydanı’nda hizmet vermeye başlayacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediye'sinden ucuz lokanta müjdesi - Sayfa 4

İBB, İstanbul’a yeni kent lokantaları kazandırmak için hazırlıklarını da sürdürüyor. İlerleyen süreçte şehrin farklı noktalarında açılacak Kent Lokantaları, İBB güvencesiyle uygun fiyatlı yemekleri İstanbullularla buluşturacak.