Anasayfa /  Güncel

İŞKUR'dan bekçi alımı duyurusu! 18-55 yaş arası bekçi alınacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 2022 yılının son bekçi alımının başladığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre sınav şartsız ve yüksek maaşla 18-55 yaş arasında bekçi alımı gerçekleşecek. Peki İŞKUR bekçi alımı şartları ve detayları nelerdir?

Abone ol
Abone ol 24 Aralık 2022 16:49

İŞKUR 2022 yılının son bekçi alımına gerçekleştiriyor. Bekçi alımlarının şu an için sadece özel sektör için olduğu söylenerek özel sektörde bekçi olarak görev yapmak isteyen adaylarda yaş şartı olmadığı 55 yaşına kadar olan adayların başvuru yapabildiği vurgulandı. Bu doğrultuda İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda genel şartlar aranıyor. Bunun yanı sıra alım yapacak kuruma göre özel şartlar da paylaşıldı.

ARANAN ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak bekçi alımı genel şartları şöyle paylaşıldı:

– T.C. Vatandaşı olmak,

– İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak lazım

– Alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde tüketimi nedeniyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamak

– Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal ya da illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak

– En az ilköğretim, lise ya da dengi okul mezunu olmak lazım (İlanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir)

– Vardiyalı çalışmaya uygun olmak

ALIMLAR KOCAELİ’DE

İlanların yayımlandığı iller değişkenlik gösteriyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yayımlanan ilan doğrultusunda söz konusu alımların Kocaeli’de olacağı ifade edildi.

Başvuru için TIKLAYIN

Yorumlar