Anasayfa /  Foto Galeri

İşçi, Bağ-Kur ve SGK emeklisine ek zam geliyor! İşte zam oranı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, milyonlarca kişiyi ilgilendiren sevindirici haberi verdi. İşçi, Bağ-Kur ve SGK emeklisine ek zam müjdesi geldi. Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yakında işçilerle ilgili bir karar açıklayacağını belirtti. Peki ne kadar zam yapılacak? İşte detaylar...

İşçi, Bağ-Kur ve SGK emeklisine ek zam geliyor! İşte zam oranı - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla beraber memur emeklileri ve memurlara 2,5 puan ilave zam yapılmıştı. İşte bununla ilgili Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan müjdeli bir haber geldi.

İşçi, Bağ-Kur ve SGK emeklisine ek zam geliyor! İşte zam oranı - Sayfa 2

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, günlerdir zorlu koşullarda karla mücadele eden Bolu Dağı Tüneli Bakım İşletme Şefliği'ne bağlı Karayolları işçilerini ziyaret etti. 

Atalay, Karayolları işçilerinin sorunlarına değinerek, "Burada 3 gündür evine gitmeyen, uyumayan arkadaşlarımız var. Burada en azından arkadaşlarımıza moral verelim, hal hatır soralım, sıkıntıları var mı dinleyelim, çözebildiklerimizi çözelim, çözemezsek sırtlarını sıvazlayarak 'bu ülkenin size ihtiyacı var' diyelim. Özellikle kış aylarında Karayolları işçilerimiz, enerji işçilerimiz yoğun gayret sarf ediyorlar. Bu seneki kar, trafiğin ötesinde insanlığın sağlığını ilgilendirecek şekilde yoğun oldu. 10 saat yolda kalanlar oldu. Ben özellikle Kızılay’ından AFAD’ına, gazetecisinden işçisine kadar teşekkür ediyorum." dedi.

İşçi, Bağ-Kur ve SGK emeklisine ek zam geliyor! İşte zam oranı - Sayfa 3

Atalay, "Herkes elinden gelen gayreti gösterdi. Burada çalışan insanların sorunları var. Biz dün akşam Çalışma Bakanı ile beraberdik. Geçen hafta da Sayın Cumhurbaşkanı'mıza gittik. Karayolları ve enerji işçilerinin sıkıntıları var. Burada bir bizim kadrolu işçilerimiz, bir de müteahhidin çalıştırdığı işçiler var. İkisi de aynı işi yapıyor. Aynı çatı altında 2-3 tane işçi çeşidi olmaz. Dün Karayolları Genel Müdürü'müzle görüştük. Onların meselelerini takip ediyor" diye konuştu. Atalay, kamu işçilerini sevindirecek bir açıklama yaptı. 

İşçi, Bağ-Kur ve SGK emeklisine ek zam geliyor! İşte zam oranı - Sayfa 4

Atalay, devlet işçilerine de memurlara yapıldığı gibi ilave zam yapılacağını belirterek, "Memur emeklileri ve memurlara 2,5 puan ilave zam yapıldı. Aynısını bize de verecekler. Bu akşam ya da yarın Cumhurbaşkanı bu konuyla ilgili açıklama yapar. Ama bu yeterli değil. Aynısını Bağ-Kur ve işçi emeklisine de vermesi gerekiyor. Sanırım onunla ilgili de bir çalışma yapılıyor. Kamuoyunu bilgilendirirler diye düşünüyorum" dedi.