Anasayfa /  Dünya

İnsanlıktan utandıran görüntüler! Köle pazarımı evlat edinme yerimi...

Brezilya’da yaşayan bir grup kimsesiz çocuk, podyumda evlat edinmek isteyen ailelerin önünde yürütüldü. Köle pazarını andıran etkinlik ülkede tepkilere yol açtı.

Abone ol
Abone ol 24 Mayıs 2019 21:56

Brezilya'da evlat edinmeyi bekleyen kimsesiz çocuklar kendilerini evlat edinmek isteyen ailelerin önünde adeta 'köle pazarına çıkarılır' gibi, hazırlanan bir sahnede yürütüldü.

Brezilya’da insanlıktan utandıran görüntüler - Sayfa 2

Ülkede büyük tepkiye neden olan etkinlik Evlat Edinme Araştırma ve Destek Derneğinin (Ampara) yerel birimi ile Avukatlar Birliği (OAB) tarafından bir alışveriş merkezinde düzenlendi.

Brezilya’da insanlıktan utandıran görüntüler - Sayfa 3

"Podyumdan evlat edinme programı" şeklinde duyurulan organizasyon için OAB Çocuk ve Gençlik Komisyonu Başkanı Tatiane de Barros Ramalho, "Evlat edinilme potansiyeli olan bu çocuklar için düzenlenen gece, insanları evlat edinme hakkında daha fazla bilgiye sahip kılacak. Çocuklar bu geçitle kendilerini özel hissedecekler" ifadelerini kullandı.

Brezilya’da insanlıktan utandıran görüntüler - Sayfa 4

İnsani değerlerin ayaklar altına alındığı program toplanan binlerce imzayla protesto edilirken organizatörler ise hiçbir çocuğun katılmaya zorlanmadığını iddia etti.


Yorumlar