Anasayfa /  Politika /  Chp

İmamoğlu Tuzla'da özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi!

İSTANBUL Pendik'teki ziyaretlerinin ardından Tuzla'ya geçen CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, '500T' hatlı özel halk otobüsünün şoför mahalline oturup çalışanlarla sohbet etti.

Abone ol
Abone ol 24 Mayıs 2019 21:48

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Pendik'teki ziyaretlerinin ardından Tuzla'ya geçti.

Ekrem İmamoğlu özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi - Sayfa 3

Burada '500T' hatlı Özel Halk Otobüsü şoförleri ile buluşan İmamoğlu, çalışanların sorunlarını dinledi.

Ekrem İmamoğlu özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi - Sayfa 1

Sorunların çözümü için 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde yetki isteyen Ekrem İmamoğlu, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi - Sayfa 2

İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki (İBB) israf iddiaları üzerine sorulan soruya, "İBB'nin 28 şirketi var. Biz halen İBB'nin resmi bütçesinin tamamına bile ulaşamamışken, şirketlerin bütçeleri ile ilgili analizler ve somut tespitleri yapma şansımız var. Ama çok fazla israf ve kişisel keyfi kararla İstanbul'un parasının çarçur edildiğini biliyoruz" dedi.

Ekrem İmamoğlu özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi - Sayfa 5

Açıklamaların ardından bir '500T' hatlı özel halk otobüsünün şoför mahalline geçen İmamoğlu bir süre çalışanlarla sohbet etti.

Ekrem İmamoğlu özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi - Sayfa 6

Direksiyon başına geçen İmamoğlu, "Her işi erbabına bırakmak lazım" diyerek, "Ben, sadece aracın kaptanından direksiyonu anlık alıyorum. Öyle sürme çabası falan göstermeyeceğim. Sevgili kardeşime diyeceğim ki, 'Bak güzel dostum, çocuklara güler yüzlü davranın, hanımefendilere, beyefendilere selam verin. Eminim öyle yapıyorsunuz, Siz güler yüzlü olursanız, İstanbul halkının da morali yüksek olur. Aman güler yüzünüzü eksik etmeyin" temennilerinde bulundu.

Ekrem İmamoğlu özel halk otobüsü şoförleriyle bir araya geldi - Sayfa 7

İmamoğlu, bir gazetecinin, "Direksiyona oturdunuz, daha önce var mıydı böyle bir tecrübeniz?" sorusuna karşılık şunları söyledi:

"Ben, ilk şoförlüğü kamyonda öğrendim. Bir kamyonumuz vardı. Ayıptır söylemesi kuzenimle beraber kaçırıp kamyonda şoförlüğü öğrendik ama çok küçüktüm. Bir ağacın dallarına girmiştim. O yüzden herkese diyorum ki: 'Mutlak bir eğitmenle şoförlüğü öğrenin.' Herkes işini yapsın. Biz, İstanbul'un dümenine geçeceğiz, Kardeşlerim de otobüslerin direksiyonuna geçecek. Kaptanlarımızdan maksimum düzeyde centilmenlik istiyorum. Öyleler zaten. Çünkü bu şehrin çocukları, kadınları, gençleri, erkekleri onlara emanet. Allah yollarını açık etsin. Kazasız, belasız, bol kazanç olsun."


Yorumlar