Anasayfa /  Foto Galeri

İmamoğlu: Milletin parasını çarçur edene, ne Esenyurt'ta, ne İstanbul'da asla geçit vermeyeceksiniz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, devam eden Haramidere Islah Projesinin çalışma alanında Esenyurtlularla buluştu. Tamamlanan, devam eden ve planlanan projeleri ilçe sakinleriyle paylaştı. İmamoğlu ''Milletin parasını çarçur edene, milletin parasını pul edene, milletin parasını kendi parası zannedenlere bu milletin tahammülü olmayacak. O yöneticilere ne Esenyurt'ta, ne İstanbul'da, ne de başka bir yerde sizler asla geçit vermeyeceksiniz” diye konuştu.

İmamoğlu: Milletin parasını çarçur edene, ne Esenyurt'ta, ne İstanbul'da asla geçit vermeyeceksiniz - Sayfa 1

İMAMOĞLU:  MİLLETİN PARASINI ÇARÇUR EDENE NE ESENYURT'TA NE İSTANBUL'DA ASLA GEÇİT VERMEYECEKSİNİZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, devam eden Haramidere Islah Projesinin çalışma alanında Esenyurtlularla buluştu. Tamamlanan, devam eden ve planlanan projeleri ilçe sakinleriyle paylaştı. İlçenin yanlış şehirleşme nedeniyle yaşadığı olumsuzlukların kalıcı bir biçimde çözmenin gayretinde olduklarını anlatan İmamoğlu, “Durumu idare etme peşinde değiliz. Bu milyarlarca lirayla göz boyayıcı onlarca iş yapardınız Esenyurt'ta. Ama biz gözümüzü kırpmadan bir kişinin bile hayatını kaybetmesine tahammülümüz olamaz diyerek buraya milyarlarca lira ayırmaya devam ediyoruz. Bu yolda çok önemli işler başardık. Daha da fazlası için gayret göstereceğiz. Bizi hiçbir işi günü kurtarmak ve rant üretmek adına ya da sadece seçim kazanmak adına yolculukta görmeyeceksiniz” ifadelerini kullandı. Önceki dönem Esenyurt Belediyesi yönetimi tarafından yanlış bir uygulamayla hafriyat üstüne yapılan halı sahanın örneğini veren İmamoğlu, “Esenyurt Belediyesi'ne ait bir halı sahanın altına bir milyon metreküp hafriyat yığmışlar. Üstünü de göz boyamak için çok az bir paraya halı saha yapıp Esenyurt Belediyesi'ne sözüm ona spor sahası yapmışlar… Birilerinin cebinden çıkan paralar. Şu anda sizin için yaptığımız bu harcamalar bakın 7-8-10 milyar lira dediğimiz o paralar sizin cebinizden çıkıyor. Bizim cebimizden çıkıyor. Bizim paramız onlar. Güzel çocukların cebinden çıkıyor, onları borçlandırıyor. Milletin parasını çarçur edene, milletin parasını pul edene, milletin parasını kendi parası zannedenlere bu milletin tahammülü olmayacak. O yöneticilere ne Esenyurt'ta, ne İstanbul'da, ne de başka bir yerde sizler asla geçit vermeyeceksiniz” diye konuştu.

İmamoğlu: Milletin parasını çarçur edene, ne Esenyurt'ta, ne İstanbul'da asla geçit vermeyeceksiniz - Sayfa 2

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, plansız şehirleşme nedeniyle dar bir yatağa hapsedilen ve taşkınlara neden olan Esenyurt Haramidere’de dört yıl içerisinde gerçekleşen, devam eden ve planlanan projeleri ilçe sakinlerinin huzurunda paylaştı. Yeni Yeni Yatırımlar Yeni Atılımlar’ sürecindeki projelerin de anlatıldığı buluşmada Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 30 mahalle muhtarı, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri ilçe sakinleri yerlerini aldı. Törende sırayla İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Kahraman, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay, İBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Gürkan Akgün, İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa birer sunum yaptı. Sunumların ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ilçe sakinlerine hitaben konuşma gerçekleştirdi. İmamoğlu’nun konuşmasında öne çıkan satır başları şöyle oldu:

İmamoğlu: Milletin parasını çarçur edene, ne Esenyurt'ta, ne İstanbul'da asla geçit vermeyeceksiniz - Sayfa 3

“GÜZEL DEĞİŞİMLERE VE KÖKLÜ ÇÖZÜMLERE İMZA ATIYORUZ”

“33-34 yılına şahit olan birisi olarak göz göre göre bu güzelim coğrafyayı İstanbul'un en çok harap edilmiş ve insanlarının hayatlarına yaşam ışığı yerine, yaşamlarını karartma gibi bir döneme evirmiş bir süreci bize yaşatan bir bölgedeyiz. Hem yüzleşiyoruz hem yüzleştiriyoruz. 2019’dan  öncesinin bir kabus gibi bu şehre yaşatıldığını da hatırlatıyoruz. Söylediklerimizin hiçbirisi işlerimize mani olacak düzeyde değil. Biz yine işlerimizi yapmaya özellikle şehirdeki insanların gözlerini boyamaktan ziyade onların hayatını kurtarmaya hayatını değiştirmeye, altyapılarını yenilemeye dair bu kente neler yaptığımızı önünüze sermeye gayret ediyoruz. İstanbul'da son dönemde güçlü ve önemli bir enerji yakaladığımızı ifade etmek isterim. İstanbul'un dört yanında ihmal edilmiş ne varsa dokunmaya, hayatı olumlu yönde değiştirmeye, yoğun çaba gösteriyoruz. Güzel değişimlere ve köklü çözümlere imza atıyoruz.”

İmamoğlu: Milletin parasını çarçur edene, ne Esenyurt'ta, ne İstanbul'da asla geçit vermeyeceksiniz - Sayfa 4

“OLAN DURUMU İDARE ETMİYORUZ, RADİKAL KARARLAR ALIYORUZ”

“Projelerimizin özellikle bir bütün olarak kentsel hayatı dönüştürme kabiliyetine sahip olması için gayret içindeyiz. Olan durumu idare etmiyoruz, radikal kararlar alıyoruz. Projelerin birbiriyle olan etkileşimine, diyaloğuna dikkat ediyoruz. Kendi aralarındaki sinerjiyi önemsiyoruz. Burada bir altyapı projesini çözerken üstündeki yeşil alan dönüşümünü, meydanları ya da hemen yanı başına nasıl fonksiyon koyabileceğimizi, nasıl oraya bir kreş oturtabileceğimizi ya da insanların çocuklarıyla birlikte özellikle kadınların bu bölgede faydalanabilecekleri sosyal alanları nasıl yaratabiliriz diye ortak bir sinerjiyi ortaya koyuyoruz.”