Anasayfa /  Foto Galeri

İmamoğlu, Çelik’e tebrik ziyaretinde: Omuz omuza İstanbul’a güçlü bir 5 yıl daha kazandıracağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Başkanı seçilen Özgür Çelik’e, CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndaki makam odasında tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu “Önümüzde, çok özenli bir çalışmaya muhtaç bir takvim var. Özgür Çelik Başkanımızla omuz omuza vererek, inşallah İstanbul'umuzu tekrar güçlü bir 5 yıla, kazanarak hazırlayacağız” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Çelik’e tebrik ziyaretinde: Omuz omuza İstanbul’a güçlü bir 5 yıl daha kazandıracağız - Sayfa 1

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Başkanı seçilen Özgür Çelik’e, CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndaki makam odasında tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelik, “CHP İstanbul İl Başkanlığı olarak, tüm paydaşlarımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'yla, ilçe belediyelerimizle, ilçe başkanlıklarımızla, 39 ilçemizle, kadın örgütümüzle, gençlik örgütümüzle, meclis üyelerimizle, mahalle birimlerimize kadar, tam bir uyum içerisinde bir süreç yöneteceğiz” dedi. Çelik’i tebrik eden İmamoğlu da “Önümüzde, çok özenli bir çalışmaya muhtaç bir takvim var. Özgür Çelik Başkanımızla omuz omuza vererek, inşallah İstanbul'umuzu tekrar güçlü bir 5 yıla, kazanarak hazırlayacağız” ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu, Çelik’e tebrik ziyaretinde: Omuz omuza İstanbul’a güçlü bir 5 yıl daha kazandıracağız - Sayfa 2

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’e tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaret, Sarıyer’deki CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleşti. İmamoğlu’nu makam odasında ağırlayan Çelik, ziyaretinden dolayı İBB Başkanı’na teşekkürlerini iletti. İBB ve Başkan İmamoğlu’nun, yaklaşık 4,5 yıldır devam eden görevleri boyunca, iktidar kanadından gelen engellemelere, pandemi ve ekonomik krize rağmen başarılı işlere imza attığına vurgu yapan Çelik, “Bir deprem yaşadık hepimizin yüreğini yakan. Aslında normal zamanların ötesine geçen bir süreç yürüttünüz ve bu süreci yürütürken hem gecikmeli başlamanız hem de meclis çoğunluğunun iktidar partisinde olduğu için çeşitli engellemelerle karşı karşıya kaldınız. Bu engellemelere rağmen, İstanbul'da, 4,5 yılda çok büyük hizmetler ürettiniz siz ve arkadaşlarınız Başkanım. Bunun için sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum” dedi. 

İmamoğlu, Çelik’e tebrik ziyaretinde: Omuz omuza İstanbul’a güçlü bir 5 yıl daha kazandıracağız - Sayfa 3

ÇELİK: “KONGRE SÜREÇLERİNİ BURALARDAN GÜÇLENEREK ÇIKMAK OLARAK GÖRÜRÜZ”

Geride kalan kongre sürecine de değinen Çelik, şunları söyledi: 

“CHP kongreleri, yarışlı kongrelerdir. Dolayısıyla kongrelerde çok çeşitli konuşmalar yapılır. Bu, parti içi demokrasiyi yaşatmanın güzelliğidir. Aslında hep başka boyutuyla bu kongreler ne yazık ki değerlendiriliyor. Yani, ‘Acaba CHP’de bir problem mi var, bir sorun mu var’ üzerinden değerlendirme yapılıyor. Bu yöne şu şekilde dikkat çekmek istiyorum: CHP’liler mahallesinde sandığı kurar, delegelerini seçerler. O delegeler, ilçe başkanlarını, il başkanlarını seçerler. Zaman zaman uzlaşının olduğu ilçeler, iller olabilir. Ama genellikle yarışın olduğu ilçeler de olabilir. Demokrasinin birinci kuralı uzlaşmaktır, ikinci koşulu da yarışmaktır bir anlamıyla. Dolayısıyla, bu yarış gerçekleşirken, bazen kongre salonları içerisinde tansiyon bir miktar yükselebilir. Duyguların kontrol edilemediği cümleler kurulabilir. Bunlar insani duygulardır. Böyle bakıyoruz. Ama parti içi demokrasinin yaşatılması, büyük bir güzelliktir. Çünkü birçok siyasi partide kongreler çok. Kısa sürer. Zaten ilçe başkanı belirlenmiştir. İl Başkanı belirlenmiştir ve sembolik yapılır. Bu yönüyle de CHP, parti içi demokrasiyi yaşattığı için aslında olması gereken budur. Biz parti içi demokrasiyi yaşatmaya devam edeceğiz. Bu kongre süreçlerini biz bir fırsat olarak görürüz. Buralardan güçlenerek çıkmak olarak görürüz. Dolayısıyla ben, kongre sürecinde destek veren bütün delegelerimize, ilçe başkanlarımıza, parti örgütümüzün tüm kademelerine sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.”

İmamoğlu, Çelik’e tebrik ziyaretinde: Omuz omuza İstanbul’a güçlü bir 5 yıl daha kazandıracağız - Sayfa 4

“39 İLÇENİN 30’UNU KAZANMAYI HEDEFLİYORUZ”

“CHP İstanbul İl Başkanlığı olarak tüm paydaşlarımızla -ki en önemlisi Büyükşehir Belediyemiz- Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'yla, ilçe belediyelerimizle, ilçe başkanlıklarımızla, 39 ilçemizle, kadın örgütümüzle, gençlik örgütümüzle, meclis üyelerimizle, mahalle birimlerimize kadar, tam bir uyum içerisinde bir süreç yöneteceğiz. İfade etmiştim kongreden çıkarken: ‘Kongre salonuna 26 ilçe başkanıyla beraber girdik, ama 39 ilçe başkanıyla çıkıyoruz salondan.’ Dün burada devir teslim törenini yaparken, 39 ilçe başkanımızın isimlerini ve ilçelerini tek tek sayarak bir başlangıçtan bahsettim. Bu da şu anlama geliyor: CHP, o kongre konuşmalarını o günde, o anda bırakıp yoluna devam etmesini bilen, bu geleneği bilen bir partidir. Bu yönüyle biz, İstanbul'un 39. ilçesiyle ve Sayın Başkanımızla çok uyumlu bir süreç üreteceğiz. Seçime kısa bir süre kaldı. ‘Umudu bu topraklarda yeniden yeşertmek için İstanbul çok önemli’ demiştik. Ama bu umudu yeşertmenin bu umudu büyütmenin tek yolu. Burada çok çalışmak tam bir uyum içerisinde, çok çalışarak, kıymetli Başkanımızla ve partimizin tüm kademeleriyle, 2024’te, yeniden İstanbul'u kazanacağız. Meclis çoğunluğunu kazanarak, bütün engellenmeleri ortadan kaldırmayı ve 30 belediye kazanmayı hedefliyoruz. 39 ilçede tabii çok iddialı bir süreç yöneteceğiz. 30’unu kazanmayı hedefliyoruz.”