Anasayfa /  Foto Galeri

İl il vaka sayıları açıklandı! İşte Durumu iyi ve kötü olan iller...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15-21 Şubat'ta 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını iller bazında paylaştı. İllere göre vaka sayısını gösteren haftalık koronavirüs haritası açıklandı. Haritaya göre en fazla yoğunluk Karadeniz Bölgesi'nde. İlk üç sırada ise Ordu, Giresun ve Trabzon yer alıyor. Her 100 bin kişide illere göre haftalık (15-21 Şubat) vaka sayıları...

İl il vaka sayıları açıklandı! İşte Durumu iyi ve kötü olan iller... - Sayfa 1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarını açıkladı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 15-21 Şubat haftasına ait il bazında Kovid-19 vaka sayılarına yer vererek, "Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız." ifadesini kullandı.

Bakan Koca'nın paylaştığı Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, her 100 bin kişide illere göre haftalık (15-21 Şubat) Kovid-19 vaka sayısı şöyle:

İl il vaka sayıları açıklandı! İşte Durumu iyi ve kötü olan iller... - Sayfa 2

ADANA (42,86)

İl il vaka sayıları açıklandı! İşte Durumu iyi ve kötü olan iller... - Sayfa 3

ADIYAMAN (120,64)

İl il vaka sayıları açıklandı! İşte Durumu iyi ve kötü olan iller... - Sayfa 4

AFYONKARAHİSAR (31,62)