Anasayfa /  Foto Galeri

İBB adayı Kurum’un imzasını gösterip sordu: Rant için talimatla imza atana mı oy vereceksiniz?

CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Resul Emrah Şahan, Şişli’nin merkezinde 4 futbol sahası büyüklüğünde bir alanın deprem yasaları kullanılarak ve Cumhur İttifakı İBB Adayı Murat Kurum'un imzasıyla ‘Rezerv yapı alanı’ ilan edilmesine tepki gösterdi. Şahan,   “İstanbulluya bir sorum var. Halk için çalışan İmamoğlu'na mı oy vereceksiniz; yoksa rant için talimatla imza atan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum'a mı oy vereceksiniz?

İBB adayı Kurum’un imzasını gösterip sordu: Rant için talimatla imza atana mı oy vereceksiniz? - Sayfa 1

İBB adayı Kurum’un imzasını gösterip sordu: Rant için talimatla imza atana mı oy vereceksiniz?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Resul Emrah Şahan, Şişli’nin merkezinde 4 futbol sahası büyüklüğünde bir alanın deprem yasaları kullanılarak ve Cumhur İttifakı İBB Adayı Murat Kurum'un imzasıyla ‘Rezerv yapı alanı’ ilan edilmesine tepki gösterdi. Şahan,   “İstanbulluya bir sorum var. Halk için çalışan İmamoğlu'na mı oy vereceksiniz; yoksa rant için talimatla imza atan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum'a mı oy vereceksiniz? 16 milyonun rızkını bir avuç insana yedirmeyeceğiz. Demokrasilerde halkın oyu bütün oyunları bozar” ifadelerini kullandı. 

İBB adayı Kurum’un imzasını gösterip sordu: Rant için talimatla imza atana mı oy vereceksiniz? - Sayfa 2

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Resul Emrah Şahan, “Şişli’nin Kanal İstanbul’u” olarak nitelediği alana ilişkin dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Cumhur İttifakı’nın mevcut İBB adayı Murat Kurum’un imzasıyla Şişli Merkez Mahallesi’nde rezerv alan ilan edilmesine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

İBB adayı Kurum’un imzasını gösterip sordu: Rant için talimatla imza atana mı oy vereceksiniz? - Sayfa 3

Rezerv alan ilan edilen yeri gören bir noktadan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şahan, bu alanı "Şişli'nin Kanal İstanbul'u" olarak tanımladıklarını belirtti. 24 bin metrekarelik alanda çalışma yapan iş makinalarının sesine dikkati çeken Şahan, “Bu duyduğunuz ses aslında Şişli'ye saplanmak istenen hançerin öncü sesleridir. Şişli'nin Kanal İstanbul'unun yapılmak istenen projenin öncü sesleridir” ifadelerini kullandı.

İBB adayı Kurum’un imzasını gösterip sordu: Rant için talimatla imza atana mı oy vereceksiniz? - Sayfa 4

CUMHUR İTTİFAKI ADAYI MURAT KURUM’UN İMZASI VAR 

Sürece ilişkin bazı belgeleri aktaran Şahan, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı dönemde imza attığı ve rezerv yapı ilan edilen belgeyi basın mensuplarına göstererek şunları söyledi:

“2021 yılında deprem yasaları kullanılarak bu kentin daha dirençli hale dönüşmesi, depreme dayanıklı konutlarda oturmamız için çıkarılmış yasalar kullanılarak, rezerv yapı alanı ilan edildi. Buradaki imzaya dikkatinizi çekiyorum. Bu imza bugün Cumhur İttifakı İBB Adayı Murat Kurum'un imzasıdır. 4 futbol sahası büyüklüğündeki bu alan rezerv yapı ilan edildi. Vatandaşların, belediyenin hukuki mücadelesi burayı kazandı ve iptal edildi. Daha sonra, 2022 yılında yine Cumhur İttifakı’nın İBB Adayı Murat Kurum'un imzasıyla aynı alan sanki iptal yokmuş gibi rezerv alan ilan edildi. Bu evraklardan sonra esas yapılmak istenene gelelim; 270 bin metrekarelik, bu kentin yine merkezine bir hançer saplamak, otel rezidans, AVM, konut; günlük sirkülasyonun 100 binin üzerine geçen bir mahalle kadar nüfusu buraya getirecek olan; sadece Şişli değil İstanbul'un trafiğine merkezine, İstanbul'un bütün konularına ilişkin krize sebep olacak bir proje yapılmak isteniyor bu imzalarla.”