Anasayfa /  Foto Galeri

Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı

Türkiye'nin “En Çok Tavsiye Edilen E-Ticaret Sitesi” Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayında platformu üzerinden yapılan alışverişleri inceleyerek tüketici eğilimlerini açıkladı.

Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı - Sayfa 1

Hepsiburada 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı

Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı - Sayfa 2

Türkiye'nin “En Çok Tavsiye Edilen E-Ticaret Sitesi” Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayında platformu üzerinden yapılan alışverişleri inceleyerek tüketici eğilimlerini açıkladı. Verilere göre, 2023'ün ilk 6 ayında, en çok temel tüketim & gıda, dijital ürünler, sağlık ve güzellik, giyim, teknoloji ürünleri, küçük ev aletleri ve ev - yaşam kategorisinden alışveriş yapıldı. 

Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı - Sayfa 3

En çok alışveriş yapan şehirler ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli oldu. En çok alışveriş akşam 8 ile 10 arasında yapıldı ve en çok Mart ayında yapıldı. 

Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı - Sayfa 4

İlk 6 ayda en çok akıllı çocuk saati satıldı

Hepsiburada’da, teknoloji markalarının gözde ürünlerini çok özel fiyatlarla bulan kullanıcılar bilgisayar kategorisinde en çok mouse, USB bellekler, taşınabilir bilgisayar, monitor, klavye ve hafıza kartları satın aldı.

Logitech markasının bilgisayar aksesuarları en çok tercih edilirken, Lenovo ve Asus markalı taşınabilir bilgisayarlar ise kullanıcıların tercihinden yana oldu.

Teknoloji aksesuarlarının akıllı saat kategorisinde ise en çok BabySmart markasının akıllı çocuk takip saati kameralı, gizli dinleme özelliği ve sağladığı diğer avantajlarla ilk 6 ayın en çok satan ürünü oldu.