Anasayfa /  Politika

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'dan bomba 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Halk TV canlı yayınında Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın sorularını yanıtladı. Sancar, "Biz cumhurbaşkanlığının isimler üzerinde konuşulmaması gerektiğini söylüyoruz. Kişiler değil, ilkeler ve yöntemler. Aday çıkarmamız gerekecekse şimdi yaptığımız gibi yaparız." dedi.

Abone ol
Abone ol 29 Eylül 2021 22:09

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Halk TV'de Suat Toktaş'ın sorularını yanıtladı.

"HDP aday çıkaracak mı?" sorusuna yanıt veren Sancar, "Bu sorunu en son sorulması gerek soru. Biz cumhurbaşkanlığının isimler üzerindek konuşulmaması gerektiğini söylüyoruz. Kişiler değil, ilkeler ve yöntemler. Aday çıkarmamız gerekecekse şimdi yaptığımız gibi yaparız. Bizim adayımızın kim olacağını halk buluşmaları ile demokrasi güçleri ile konuşarak tartışarak belirleriz.

Üç sayfa, üç aylık buluşmalar ve bir aylık komisyon tartışmaları üzerine çıktı. HDP'nin önemli özelliği farklı kesimleri bir araya getiriyoruz. Demokrasi ve tartışma bizi bir arada kalmamızı sağlıyor. Eğer aday çıkarmamız gerekecekse, takip edeceğiz" dedi.

"BEN BUNU ŞİMDİ SÖYLEYEMEM"

Sancar ayrıca ''Çok net bir ifade beklemeyin, biz cumhurbaşkanlığı seçiminde ortak aday fikrine açık olduğumuzu belirttik. Bunun içinde ilke ve yöntem üzerinde müzakere önerdik. Eğer bu ilke ve yöntemlerde ortaklaşamazsak bu olabilir ama bunu da ben şimdi söyleyemem'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar