Anasayfa /  Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten Merkez Bankası Başkanı'nın istifası sonrası açıklama

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan istifa etti, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum" dedi. İşte Mehmet Şimşek'in Merkez Bankası Başkanı'nın istifası sonrası yaptığı açıklama

Abone ol
Abone ol 02 Şubat 2024 22:42

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten Merkez Bankası Başkanı'nın istifası sonrası açıklama

Erkan'ın istifa duyurusundan bir dakika sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı hesabından Bakan Mehmet Şimşek'in açıklaması paylaşıldı. Şimşek, kendi imzasının yer aldığı açıklamada, Erkan'ın istifasının şahsi olduğunu, yeni atanacak Merkez Bankası Başkanı'nı da Erdoğan'a kendisinin önerdiğini duyurdu.

Şimşek, açıklamasında şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır.

Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan’ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum.

Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Mehmet ŞİMŞEK
Hazine ve Maliye Bakanı"

 

 

Yorumlar