Anasayfa /  Dünya

Havanın 32 derece olduğu Maldivler'de corona virüslü vaka sayısı 13

Korona virüsün sıcak havada öleceğinin söylenmesine karşın hava sıcaklığının 32 derece olan Maldivler'de konona virüs vaka sayısı 13'e çıktı. Afrika ülkelerinde salgından ölen sayısı 4'e yükseldi.

Abone ol
Abone ol 16 Mart 2020 16:57

'Sıcak hava, korona virüs salgınını önleyecek' tezi kendiliğinden çürüdü.  Dünyanın en sıcak ülkelerinde bile vakalar görülmeye başlandı. Hatta ölümle sonuçlananlar bile var.

Maldivler'deki vakaların hepsi yabancı turist

Son olarak en gözde tatil ülkesi Maldivler'de, 13 vaka tespit edildi. Hava sıcaklığının 32 derece gösterdiği Güney Asya ülkesinde virüs tespit edilen tüm kişilerin yabancı olduğu, bunlardan bir kısmının turist, bir kısmının da göçmen işçiler olduğu açıklandı.

 

 Maldivler hükümeti bu ülkeleri yasakladı

Maldivler hükümeti; İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, Güney Kore, Çin ve Bangladeş’ten turistlerin ülkeye girişini yasaklamıştı.

 

 Afrika ülkeleri de korona ile boğuşuyor

Öte yandan bir diğer sıcak kıta olan Afrika'da; Sudan, Gine, Etiyopya, Kenya, Gabon, Fildişi Sahili, Gana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Burkina Faso, Mısır, Cezayir, Nijerya, Senegal, Kamerun, Tunus, Güney Afrika ve Fas'ta koronavirüs vakaları görülmüş, bunlardan 4'ü hayatını kaybetmişti.

Yorumlar