Anasayfa /  Foto Galeri

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etti

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etti. Ankara Etimesgut Havalimanında yüzbinlerin katılımıyla üçüncü gününü geride bırakan TEKNOFEST’te Erdoğan, TEKNOFEST Roket ve Girişim Yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etti - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etti.  Ankara Etimesgut Havalimanında yüzbinlerin katılımıyla üçüncü gününü geride bırakan TEKNOFEST’te Erdoğan, TEKNOFEST Roket ve Girişim Yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etti - Sayfa 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının katlanarak arttığı TEKNOFEST'e gösterilen ilgi, bizi gerçekten çok sevindiriyor. Çünkü TEKNOFEST benim adeta evladım gibidir."

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etti - Sayfa 3

Cumhuriyetin 100. yılında tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” coşkusunu teknoloji severlerle buluşturan TEKNOFEST’te konuşan Erdoğan: “Bundan 6 yıl önce, 2017 yılında bir kucağıma torunum Aybüke'yi, diğer kucağıma o günlerde fikri oluşum içindeki TEKNOFEST'i alma bahtiyarlığını yaşadım. Hem torunumun hem de milli teknoloji hamlesinin sembolü haline gelen bu güzel festivalin büyümesine, serpilmesine, gelişmesine bizzat şahitlik ettim. Ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bir milat olan 2023 TEKNOFEST'ine, ilkokuldan doktoraya kadar her seviyeden bir milyon gencimizin başvurduğunu öğrendim. İşte bu tablo Türkiye Yüzyılı tablosudur.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etti - Sayfa 4

Şartların en zor olduğu anlarda kimseye boyun eğmeyen bu milletin damarlarında dolaşan özgürlük tutkusunu görmek isteyen gelsin burada sizlere baksın. Devleti yönetmek, ülkeyi kalkındırmak, halka hizmet etmek için başa geçenlerin tek vazifesi millet adına bu sorumluluğu yerine getirmektir. Vatana sahip çıkmak, öyle hamasetle, yan gelip yatmakla olacak iş değildir. Onun için bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Durmadan, dinlenmeden çalışacağız ki hem ecdada layık olabilelim, hem de geleceğimize sahip çıkabilelim. Sizler günümüzün Cezeri'si, Harezmi'si, İbn-i Sina'sı, Mimar Sinan'ı, Ali Kuşçu'su, Hezarfen Çelebi'si, Katip Çelebi'si olacaksınız ki istiklalimize ve istikbalimize göz dikenlere fırsat vermeyelim. Bizler de Nuri Demirağ'ların, Vecihi Hürkuş'ların, Şakir Zümre'lerin, Nuri Killigil'lerin akıbetine uğramayasınız diye kuvveden fiile her safhada desteklerimiz ve teşviklerimizle sizlerin yanındayız.