Yarın hava nasıl olacak? İşte 7 Aralık Cuma (yarın) hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklığının Kuzey ve İç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağını, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bildirdi. İşte 7 Aralık Cuma (yarın) hava durumu

Meteoroloji çok şiddetli ve kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yağışların özellikle Giresun, Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin’in kıyı kesimleri, Mersin'in iç kesimleri ile Adana'nın batı ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Mersin merkez ve kıyı ilçelerinde şiddetli ve aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor. Ayrıca yağışların; Samsun’un doğusu, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. 

Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE YARIN HAVA DURUMU

MARMARA

Çok bulutlu, doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, rakımın 1000 metre ve üzeri olduğu yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA 2°C, 4°C

Çok bulutlu v ilk saatlerde yağmurlu, rakımın 1000 metre ve üzeri olan yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

ISTANBUL 4°C, 6°C

Çok bulutlu, kuzey ve doğusu hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELI -4°C, 3°C

Çok bulutlu

SAKARYA 4°C, 5°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR -1°C, 1°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

IZMIR 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA -1°C, 1°C

Çok bulutlu

MANISA 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, yüksek rakımlı yerlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Mersin’in iç kesimleri ile Adana’nın batı ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Mersin’in kıyı ilçelerinde şiddetli ve aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 11°C, 16°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 9°C, 17°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

HATAY 11°C, 14°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ISPARTA 1°C, 5°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu yüksek kesimleri karlakarışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA 1°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden sonra hafif kar yağışlı.

CANKIRI 2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı

ESKISEHIR 0°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı

KAYSERİ 4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yarın karlakarışık yağmurlu yüksek kesimleri kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU -1°C, 1°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 3°C, 4°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

KARABÜK 2°C, 4°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 5°C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: kıyılarda yağmur, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların Samsun’un doğusu, Ordu ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli, Giresun, Trabzon’un doğu ilçeleri , Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 5°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karışık yağmurlu yarın zamanla kar yağışlı

GİRESUN 9°C, 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 8°C, 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 10°C, 11°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli doğu ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Şırnak çevrelerinin yağmurlu, Hakkari çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -5°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

HAKKARİ -3°C, -2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

KARS -7°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN 7°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

DIYARBAKIR 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

GAZIANTEP 7°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT 5°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE YARIN HAVA DURUMU

Güney Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz’de kuvvetli olmak üzere Orta ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatı, akşam batısı güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5(20-40 km/sa), doğusu 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatlerde 2,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu,, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyi 7(60 km/sa), öğleden sonra geneli 5(40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-70 km/sa), güneyi 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam geneli 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, güneyi 4,0m, akşam geneli 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, fırtınada zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: : Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinden sonra 7 (60 km/sa), doğusu 6 (50 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) , batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), yer yer 7( 60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 11,5 ila 2,5m, batısı 3,0 ila 4,0 Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın yer yer puslu ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER