Eğitime kar engeli! İşte 17 Ocak günü okulların tatil olduğu yerler...

Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. Kar yağışının etkisi ile okulların tatil haberleri gelmeye devam ediyor. Peki 17 Ocak perşembe günü okullar nerelerde tatil veliler ve öğrenciler bu sorunun cevabını arıyor. İşte 17 Ocak perşembe günü okulların tatil edildiği iller ve ilçeler....

Eğitime kar engeli! İşte 17 Ocak günü okulların tatil olduğu yerler...

NİĞDE'DE KAR TATİLİ

Niğde il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. 

Niğde Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı, tipi ve olası buzlanma nedeniyle, 17 Ocak Perşembe günü, ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca hamile ve engelli personelimiz aynı gün idari izinli sayılacaktır" denildi.

KARAMAN'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Karaman’da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın için eğitime ara verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, okulların yarın için tatil edildiği belirtilerek, ''Kar yağışı nedeniyle ilimizde bu gece ve yarın için buzlanma ve don beklendiğinden Karaman il genelinde (İlçeler dahil) 17 Ocak 2019 Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullar, 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca aynı tarihte, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelliler, hamileler, harp malulü ve gaziler de idari izinli sayılacaklardır'' denildi. KARAMAN, (DHA)

KARLIOVA'DA OKULLAR YARIN DA TATİL EDİLDİ

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki okullar yarın da tatil edildi.

Karlıova ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bugün okullarda eğitim verilemedi. Kar yağışının etkisini sürdürmesiyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ilçe merkezi ile köylerdeki okullarda yarın da eğitime ara verileceği bildirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER