Bugün hava nasıl olacak? 25 Eylül 2018 Yurtta Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son tahminlere göre sıcaklıklar birden düşüyor ve yağışlar başlıyor.. Sabah saatlerinden itibaren Karadeniz'in bazı illerinde sağanak yağış bekleniyor. İşte 25 Eylül 2018 Yurtta Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürülüğünden alınan bildiye göre; sabah saatlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.(30-60 kg/m2) Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekli..Yurdun kuzeybatı kesimlerinde hissedilir derecede (8 ila 15 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

İşte 25 Eylül 2018 Yurtta Hava Durumu

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (30-60 kg/m2) olması ve gece saatlerinden sonra bölgenin 1800 M üzerindeki kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BİLECİK °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

BURSA °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra 1800M üzerindeki seviyelerde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi beklenmektedir.

EDİRNE °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) aralıklı sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 26°C

Parçalı bulutlu

IZMIR °C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA °C, 25°C

Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 32°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

ADANA °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 29°C

Az bulutlu ve açık

BURDUR °C, 31°C

Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ °C, 35°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Çankırı, Kırıkkale çevreleri ile Ankara'nın doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 27°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra doğu kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı

ESKISEHIR °C, 21°C

Parçalı bulutlu

KAYSERİ °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

KONYA °C, 28°C

Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması (30-60 kg/m2) ve gece saatlerinden sonra bölgenin 1500 M üzerindeki kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor.

BOLU °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra 1500M üzerindeki seviyelerde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi beklenmektedir.

KASTAMONU °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli ve Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra 1500M üzerindeki seviyelerde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi beklenmektedir.

SİNOP °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kıyıları ile gece saatlerinde Amasya ve Çorum çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (30-60 kg/m2) bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BAYBURT °C, 29°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

SAMSUN °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

TOKAT °C, 29°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

TRABZON °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

ARDAHAN °C, 24°C

Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

ELAZIĞ °C, 32°C

Az bulutlu ve açık

ERZURUM °C, 26°C

Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

HAKKARİ °C, 27°C

Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN °C, 37°C

Az bulutlu ve açık

DIYARBAKIR °C, 35°C

Az bulutlu ve açık

GAZIANTEP °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

KİLİS °C, 35°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA DURUMU

Kuzey ve Orta Ege’de fırtına, Karadeniz, Marmara ve Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağışta orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağışta orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), kuzeyinde 6 ila 8 (50-75km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

    YORUM EKLE
    SIRADAKİ HABER