Hamile kadınlar en çok neye aşerir? Hamilelerin aşerdiği 10 şey !
Hamile kadınların dönem dönem canları bir anda farklı şeyler çekebilir. Bu duruma aşermek denir. Peki Hamile kadınlar en çok neye aşerir? İşte hamilelerin aşerdiği 10 şey !
![Hamile kadınlar en çok neye aşerir? Hamilelerin aşerdiği 10 şey ! - Sayfa 1](https://i.trhaberler.com/storage/files/images/2020/03/02/94518a14buzkirmak-kaKI.jpg)
Buz / Kulağa oldukça tuhaf geliyor ancak hamile kadınlar buz yemeyi çok seviyorlar. Özellikle kansızlık olan kadınlarda buz yeme isteği daha çok görülüyor.
![Hamile kadınlar en çok neye aşerir? Hamilelerin aşerdiği 10 şey ! - Sayfa 2](https://i.trhaberler.com/storage/files/images/2020/03/02/5fcd4b8dcikolata-7gfP.jpg)
Çikolata/ Çikolata hamile kadınların doyamadığı yiyecekler arasında. Bunun sebebi çikolatanın mutluluk vermesi olabilir.
![Hamile kadınlar en çok neye aşerir? Hamilelerin aşerdiği 10 şey ! - Sayfa 3](https://i.trhaberler.com/storage/files/images/2020/03/02/5441a589kepse537-Spdw.jpg)
Baharatlı yiyecekler / Baharatlı yiyecekler, terleterek harareti alıyor. Hamile kadınların baharatlı yiyecekler aşermesi buna bağlı olabilir.
![Hamile kadınlar en çok neye aşerir? Hamilelerin aşerdiği 10 şey ! - Sayfa 4](https://i.trhaberler.com/storage/files/images/2020/03/02/eb672d144cihangirasritursu3-PWMw.jpg)
Turşu / Turşu aşermenin sebebinin sodyum eksikliği olduğu düşünülüyor ancak bunu kanıtlayan hiç bir şey yok. Öyle ya da böyle turşu da kadınların hamileyken en çok yediği şeyler arasında.